Elektroenerģijas tirgotājs “Enefit” divkāršo klientu skaitu un paplašina biznesu Latvijā

Baltijas lielākā elektroenerģijas ražotāja AS “Eesti Energia” meitas uzņēmums Latvijā SIA  “Enefit” aizvadītajā gadā Latvijā piedzīvoja strauju izaugsmi un palielināja savu klientu skaitu par 150%, sasniedzot 15% lielu Latvijas atvērtā elektroenerģijas tirgus daļu, informējis uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aivars Tihane.

2011.gadā “Enefit” aktivizēja savu darbību vidējo uzņēmumu segmentā un papildus elektroenerģijas tirdzniecībai uzsāka pirmā ražošanas projekta attīstību. Uzņēmuma apgrozījums 2011.gadā sasniedza 19,5 miljonus eiro. Aizvadītā gada laikā uzņēmums ir par 25% palielinājis pārdotās elektroenerģijas apjomu, saviem klientiem Latvijā pārdodot vairāk nekā 420 GWh elektroenerģijas, kas veido gandrīz 7% no Latvijas gala patēriņa. 2011.gada beigās “Enefit” bija 273 biznesa klienti.

“Straujo klientu portfeļa pieaugumu šogad palīdzēja sasniegt jau 2010.gadā uzsāktā elektroenerģijas iegādes produktu attīstība, kas klientiem sniedz plašākas izvēles iespējas. Mēs aktīvi strādājam, lai Latvijas patērētājiem nodrošinātu visas tās priekšrocības, ko mēs kā Baltijā lielākais elektroenerģijas ražotājs varam sniegt. Šogad esam ieviesuši arī jaunu starptautiski sertificētu produktu Zaļā enerģija, kas sniedz iespēju Latvijas uzņēmējiem iegādāties simtprocentīgi no atjaunojamiem energoresursiem ražotu elektroenerģiju. Turklāt šogad Latvijā ir uzsākts pirmais investīciju projekts – Valkas koģenerācijas stacija, kuras būvniecību pabeigsim jau nākamā gada vidū. Šie soļi apliecina mūsu gatavību būt par nozīmīgu Latvijas tirgus dalībnieku,” stāsta Aivars Tihane, Enefit valdes priekšsēdētājs.

“Jaunais elektroenerģijas gala tarifs, ko Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprināja 2011. gada sākumā, izlīdzināja elektroenerģijas cenas starp regulēto un atvērto tirgu. Tas izraisīja klientu interesi par ilgtermiņa elektroenerģijas līgumiem atvērtajā tirgū, lai nodrošinātos pret turpmāku cenu pieaugumu. Pašlaik jau ir sācies Latvijas atvērtā elektroenerģijas tirgus paplašināšanas otrais posms, kura laikā četrkārt pieaugs to uzņēmumu skaits, kuriem elektroenerģija jāiegādājas, brīvi izvēloties tirgotāju. Sagaidāms arī, ka šogad paredzētā elektroenerģijas biržas ieviešana Latvijā palielinās cenu caurspīdīgumu un tirgus aktivitāti. Tādēļ tirgus attīstība tuvākajos gados būs strauja, un mūsu misija ir padarīt Latvijas uzņēmumiem pieejamas visas atvērtā elektroenerģijas tirgus iespējas,” tā A. Tihane.

Ar biomasu kurināmo koģenerācijas spēkstaciju SIA „Enefit Power & Heat Valka”, kas Valkas pilsētai sniegs ne tikai siltumu un elektroenerģiju, bet arī jaunas darba vietas un ekonomiskās izaugsmes iespējas, plānots nodot ekspluatācijā 2012.gadā. Kopējās investīcijas, ietverot esošo katlumāju iegādi un jaunās koģenerācijas spēkstacijas būvniecību, ir aptuveni 10 miljoni eiro. Jaunās spēkstacijas elektroenerģijas ražošanas jauda paredzēta 2MW, savukārt siltumenerģijas ražošanai – 8MW. Koģenerācijas stacijā kā kurināmo varēs izmantot šķeldu, zāģu skaidas vai kūdru.

Laikraksts “Dienas bizness” jau rakstīja, ka aizvadītajā gadā veiksmīgi ir strādājis arī pašmāju elektroenerģijas ražotājs un tirgotājs AS “Latvenergo”, kas savu elektroenerģijas eksportu 2011.gadā, salīdzinot ar 2010.gadu, palielināja teju divas reizes. Pagājušā gada pirmajos 11 mēnešos tika eksportētas 1187 GWh, šogad – 2183 GWh. Uzņēmums savu tirgus daļu palielināja arī Lietuvā un Igaunijā, šajos tirgos pārdodot 3 reizes vairāk elektroenerģijas nekā pērn. “Latvenergo” kopējā tirgus daļa Baltijā ir sasniegusi aptuveni 35%.

 

Avots:https://www.enefit.lv/lv/business/start

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *