Tērvetes dabas parkam 2011.gads bijis apmeklētājiem bagātākais vēsturē

Iespēju veselīgi atpūsties svaigā gaisā pērn izmantojuši 77 000 tūristu, kas ir par 15% vairāk nekā 2010.gadā. Tērvetes dabas parks, kas atzīts par Eiropas izcilāko tūristu galamērķi, uzņēmis ne tikai Latvijas iedzīvotājus, bet arī apmeklētājus no Eiropas valstīm, ASV un Kanādas un pat Austrālijas.

Apkopojot 2011. gada apmeklētāju plūsmu Tērvetes dabas parka tūrisma informācijas centrā, telefonu zvanus un iesūtītos e-pastus,  jāsecina, ka papildus informāciju par atpūtas iespējām parkā lūguši 6910 interesentu. No tiem 29% sastāda ārzemnieki  ( 72% lietuvieši, 28% – citu valstu pārstāvji).

AS „Latvijas valsts meži” (LVM) lielākais apsaimniekotais atpūtas objekts – Tērvetes dabas parks – katru gadu piedāvā jaunumus. Regulāri notiek dažādi pasākumi ģimenēm ar bērniem, savukārt pirmsskolas un pamatskolas skolēniem LVM izstrādātās programmas „Izzini mežu” ietvaros – vides radošās darbnīcas, nometnes, izzinošas nodarbības mežā. Meža gudrības 2011. gadā apguvuši 5 000 bērnu, kas ir par 20% vairāk kā pagājušajā gadā.

Tērvetes dabas parkā ik gadu atjauno kāpnes, tiltiņus un nojumes, uztur kārtībā plašo taku tīklu un uzstāda jaunas koka skulptūras. Vasaras sezonā parka viesiem būs iespēja novērtēt arī rekonstruēto un plašo Rotaļu laukumu, kā arī sen gaidītu un ļoti nepieciešamu objektu ģimenēm ar bērniem – Rūķu sētu.

Šogad sāks darboties jauni rakstnieces A. Brigaderes pasaku lugu tēli – Sprīdītis, Lutausis, Meža Ķēniņa sargs, princese Zeltīte, rūķis Namdaris. Ar apmeklētājiem joprojām tiksies Rūķu māmiņa, Sila raganiņa un sīkstuļu pāris.

2012. gadā tūristi savus spēkratus varēs novietot jaunajā stāvlaukumā, kurā kopumā ir vieta 318 transporta vienībām (270 vieglajām automašīnām, 30 autobusiem, 18 treileriem).

 

Avots:www.mammadaba.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *