PVD pagarina termiņu nomedīto lapsu un jenotsuņu iesniegšanai līdz 1.februārim

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pagarinājis nomedīto lapsu un jenotsuņu pieņemšanu laboratoriskai kontrolei līdz 1. februārim un aicina medniekus aktīvai sadarbībai paraugu iesniegšanā.  Termiņš pagarināts sakarā ar zemo aktivitāti, jo laika posmā no 2011.gada 6. oktobra līdz 23.decembrim iesniegta tikai puse no trakumsērgas vakcinācijas efektivitātes kontrolei plānotajiem 2560 paraugiem.

Latgales puses mednieki ir izpildījuši plānoto apjomu, bet viszemākā aktivitāte ir Kurzemes pusē.

Zemo mednieku aktivitāti dienests skaidro ar  sniega trūkumu, kā arī, iespējams, ar dažādiem uzskatiem, kas valda mednieku vidū, tādejādi neveicinot nomedīto lapsu un jenotsuņu piegādāšanu PVD. Viens no tiem varētu būt, ka gadījumā, ja kādam no nomedītajiem dzīvniekiem konstatētu trakumsērgu,  medības šajā  teritorijā tiktu aizliegtas. Patiesībā tā gluži nav.  Saskaņā ar trakumsērgas profilakses un apkarošanas noteikumiem PVD, sadarbībā ar Valsts meža dienestu, organizē papildus lapsu un jenotsuņu atšaušanu trakumsērgas skartajā teritorijā. Par katru piegādāto dzīvnieku no šīs teritorijas PVD nodrošina medniekam samaksu 7 latu apmērā. Citu savvaļas dzīvnieku medībām trakumsērgas skartajā un apdraudētajā teritorijā PVD šādu medību organizēšanai var izsniegt atļauju.

Par 2011. gada trakumsērgas vakcinācijas rezultātus  varēs analizēt pēc efektivitātes kontroles pasākumu īstenošanas, taču šī brīža rezultāti liecina, ka PVD organizētā trakumsērgas apkarošanas programma bijusi ļoti efektīva.

2011. gads bija pirmais gads Latvijas vēsturē, kopš tiek veikta dzīvnieku infekcijas slimību uzskaite, kad nav konstatēts neviens trakumsērgas gadījums.

Pēdējais trakumsērgas gadījums reģistrēts 2010. gada 6. oktobrī Krāslavas novadā.

 

Avots:www.pvd.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *