Ventspilī atklāta ceļojošā Kurzemes rūpnieciskā dizaina izstāde “ELEMENTI”

Šonedēļ, 4.janvārī Ventspilī, tirdzniecības centrā „Tobago”, tika atklāta ceļojošā Kurzemes rūpnieciskā dizaina izstāde „ELEMENTI”, kurā piedalās 40 dalībnieki. To vidū ir arī viens no Latvijas inovatīvākajiem kokapstrādes uzņēmumiem SIA „Dendrolight Latvija” ar DendroLight® šūnmateriālu, 2010.gadā dibinātais uzņēmums SIA „MGS Factory” ar koka skrejriteni DIP&DAP, biedrība „Pāvilostas laivas” ar koka laivu, kas izgatavota, balstoties uz Latvijas jūras zvejas laivu būves tradīcijām un izmantojot mūsdienu datorprojektēšanas sniegtās iespējas, SIA „Aquarium Projects” ar māju „Amber”, SIA „Big Tree” ar ekoloģisku, augstas kvalitātes priedes masīvkoka gultu bērniem, u.c.

SIA „Mākslas perons” sadarbībā ar Latvijas Dizaineru savienību organizē Kurzemes rūpnieciskā dizaina izstādi „ELEMENTI”, lai parādītu Kurzemē ražoto produktu rūpnieciskā dizaina labākos paraugus. Izstādes ietvaros tiks atspoguļoti 40 Kurzemē radīti produkti. Izstāde „ELEMENTI” norisināsies četrās Latvijas pilsētās: Ventspilī, Liepājā, Kuldīgā un Rīgā.

„Šodien jāpriecājas par katru, kas grib un var radīt jaunas lietas un pakalpojumus. Taču ar to vien nepietiek. Lai šajā pārprodukcijas jūrā nenoslīktu, produktam jāpievieno virsvērtība. Dizains ir tā joma, kas bieži atšķir labu lietu no sliktas. Lai Latvijā celtu godā labu pašu mājās radītu dizainu, tas ir jāiepazīst, jālieto. Kurzeme ir bagāta ar talantīgiem, uzņēmīgiem cilvēkiem, kas tepat kaimiņos rada jaunas pārsteidzošas vērtības. Mums tikai jāpalīdz tās pamanīt,” stāsta Latvijas Dizaineru savienības loceklis Arvīds Endziņš.

Šis notikums būs ne vien izstāde, bet arī konkurss – uzņēmumi sacentīsies par skatītāju simpātiju balvu. Izstādes apmeklētāji tiek aicināti aizpildīt balsošanas anketas tirdzniecības centros, balsot mājas lapā www.kurzemesdizains.lv un piedalīties izlozē, kur veiksmīgākie saņems balvas no Kurzemes uzņēmumiem un „Rimi”. Veicināšanas balvas pasniegs arī Latvijas Dizaineru Savienība, Domes pārstāvji no Kurzemes reģiona un goda viesi.

Ceļojošās izstādes norises vietas:

  • 04. – 11. janvāris t/c „Tobago”, Lielais prospekts 3/5, Ventspils
  • 12. – 18. janvāris t/c „Ostmala”, K.Zāles laukums 8, Liepāja
  • 19. – 25. janvāris t/c „Rimi”, Sūru iela 2, Kuldīga
  • 06. – 20.februāris t/c „Damme” Kurzemes prospektā 1a, Rīga

Projektu atbalsta: Ventspils pilsētas domes Kultūras centrs, Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, Kurzemes biznesa inkubators, SIA Rimi Latvia un Draugiem.lv.

 

Avots:http://kurzemesdizains.lv/

http://www.draugiem.lv/elementi/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *