Interese par oriģināliem risinājumiem mājas interjerā un dizainā nemazinās

Nekustamo īpašumu tirgus attīstības tendences demonstrē, ka cilvēki ir kļuvuši taupīgāki un izvēlas celt māju līdz 150 m² platībā. Tomēr cilvēki joprojām meklē veidu, kā atšķirties un kā padarīt savu māju pievilcīgāku. Šobrīd priekšroka tiek dota mazām energoefektīvām mansarda tipa vai vienstāvu mājām, kas ir ērtas ekspluatācijai un vidēji izmaksā līdz 65 tūkstošiem latu. Šādas mājiņas ir ļoti populāras Norvēģijā un Somijā.

Oriģinālākās idejas mājokļa uzlabošanai un interjera pārvērtībām bija apskatāmas izstādē “Māja. Dzīvoklis 2011”, kas notika no 20. līdz 23. oktobrim Ķīpsalā. Izstādē kopumā piedalījās 172 uzņēmumi – nozīmīgākie preču un pakalpojumu ražotāji, tiešie piegādātāji un konkurētspējīgākie tirgotāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Polijas, Čehijas un Vācijas. Dalībnieki augstu novērtēja izstādes atdevi un pienesumu viņu biznesa attīstībai. “Māja. Dzīvoklis” organizatori saņēmuši vairākus uzņēmumu pieteikumus dalībai arī 2012. gada izstādē, kas ir ievērojams klientu apmierinātības rādītājs, apliecinot izstādes lielo nozīmi nozares uzņēmumu biznesa veicināšanā.

Ja 2009.gadā izstādi apmeklēja 21 267 interesenti, 2010.gadā šis skaitlis pieauga par 25% un sasniedza 26 796. Arī 2011. gadā izaugsme turpinājās un apmeklētāju skaits palielinājās vēl par 5%. Četrās dienās “Māja. Dzīvoklis 2011” sagaidīja 27 982 apmeklētājus no 12 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Čehijas, Somijas, Vācijas, Krievijas, Zviedrijas, Baltkrievijas, Ukrainas un Itālijas. Apmeklētāji izstādē saņēma labākos cenu piedāvājumus no būvniecības, remonta, labiekārtošanas un interjera preču un pakalpojumu piedāvātājiem bez starpnieku uzcenojuma, kā arī izsmeļošas konsultācijas par materiālu izmantošanu, kvalificēta meistara izvēli un pašrocīgu remontdarbu veikšanu. Arī martā notikušo starptautisko būvniecības industrijas izstādi “Māja I 2011”, kurā piedalījās 347 uzņēmumi no 17 pasaules valstīm, apmeklēja par 42% vairāk interesentu nekā 2010.gadā – apmeklētāju skaits sasniedza 48 599.

2000 gatavus celtniecības projektus (dvīņu, rindu, vasaras, daudzdzīvokļu mājas) izstādē prezentēja uzņēmums ar desmit gadu pieredzi celtniecībā Latvijā – SIA “I.P.Projekts”. Energoefektīvas, ekonomiskas un ekoloģiskas mājas par saprātīgām cenām izstādē “Māja. Dzīvoklis 2011” prezentēja arī SIA “Nordic Homes”, kas ir pilna spektra privātmāju būvniecības uzņēmums. “Nordic Homes” māju būvniecība atbilst modernākajiem sasniegumiem enerģijas izmantošanas lietderīgumā, tādējādi garantējot viszemāko enerģijas patēriņu ēkās. Šāds rezultāts sasniegts pateicoties izcilai ēku ārsienu un jumta siltumizolācijai. Jaunākais “Nordic Homes” projekts ir „Lapsas” – ģimeņu māju ciemats Babītes novadā – ekoloģiskās vides nodrošinājums kopā ar arhitektoniski pārdomātu ģimenes māju plānojumu, īpaši pievēršot uzmanību kā iemītnieku labsajūtai, tā arī būtiskiem ekonomiskiem ieguvumiem ilgtermiņā.

 

Avots:www.bt1.lv

www.ipprojekts.lv

www.nordichomes.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *