Jo labāk strādā Valsts meža dienests, jo mazāks finansējums tam tiek piešķirts

Ar pašreizējo finansējumu Valsts meža dienesta reorganizācija bija vienīgais loģiskais risinājums, sarunā ar žurnālistiem Ivaru Bušmani un Anitu Jaunbelzeri atklāj VMD ģenerāldirektors Andis Krēsliņš. Ja labākajos gados Valsts meža dienesta budžets bija 22 miljoni latu, šobrīd tie ir tikai 8 miljoni.

Optimizācija veikta ar tādu aprēķinu, lai kadru samazināšana, saglabājot līdzšinējo meža uzraudzības kvalitāti, vienreiz beigtos. No pirmā janvāra Valsts meža dienestam ir 29 biroji, kas lielākoties atrodas kādreizējo rajonu centros, kur vairākumā gadījumu jau tagad atrodas vai nu virsmežniecības administrācija, vai bijusī mežniecība. Ikviens meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs neatkarīgi no tā, kurā vietā atrodas viņa meža īpašums, var doties uz jebkuru biroju un saņemt nepieciešamos dokumentus un informāciju un nokārtot jautājumus, kas attiecas uz viņa mežu.

No 1.janvāra VMD kopumā ir 300 mežziņu un 600 vecāko mežziņu amatu vietas. Vecākajam mežzinim uzraugāmā meža platība ir mazāka, toties viņš organizē 5 – 6 mežziņu darbu un veic meža uguns apsardzības koordināciju. Izstrādājot strukturālās optimizācijas projektu, izlīdzinātas visu teritoriālo struktūrvienību uzraugāmās platības un vienāda līmeņa amatpersonām vienādoti veicamo darbu apjomi, tādējādi VMD ar šo gadu ir vienkāršāks, pārskatāmāks un salīdzinoši vieglāk vadāms.

 

Lasīt vairāk: “Latvijas Avīze” (17.01.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *