Seminārs par biomasas resursu izmantošanu enerģijas ražošanā

Ceturtdien, 19.janvārī, plkst. 9:30 Jelgavas novada pašvaldībā, 1.stāva Lielajā zālē, Pasta ielā 37, valsts SIA „Vides projekti” un Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava” sadarbībā ar Jelgavas novada domi organizē bezmaksas semināru “Biomasas resursu izmantošana enerģijas ražošanā”.

Semināra dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar projekta “Bioenergy Promotion” rezultātiem.

Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” pētnieks Andis Lazdiņš seminārā stāstīs par apmežojušos lauksaimniecības zemju apsaimniekošanas iespējām, bet pētnieks Mārtiņš Zeps – par hibrīdās apses un papeles audzēšanas un izmantošanas iespējām enerģētikā.

Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Lauksaimniecības enerģētikas institūta pētnieks Imants Plūme atklās, kādas Jelgavas novadā ir enerģijas ražošanas iespējas no lauksaimniecības biomasas, savukārt vadošais pētnieks Vilis Dubrovskis – kāds ir biogāzes ražošanas potenciāls novadā.

Noslēgumā SIA “Divi” pārstāvis Leonīds Kublinskis stāstīs par kurtuvēm un degļiem biomasas dedzināšanai, bet Jelgavas Bioenerģijas informācijas punkta vadītājs Aigars Laizāns dalīsies pieredzē, kādas ir investīciju piesaistes problēmas un iespējas biomasas enerģētikas projektiem.

Seminārā piedalīties aicinām bioenerģijas resursu ražošanā un izmantošanā iesaistītos uzņēmējus, kā arī enerģētikas nozares un vides speciālistus.

Savu dalību seminārā lūgums pieteikt līdz 18.janvārim, zvanot pa tālruni 29392749 (projektu direktore Ilze Neimane), 67215068 vai rakstot e-pastu uz adresi: anita.jansone@videsprojekti.lv (projektu vadītāja Anita Jansone).

 

Avots:www.varam.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *