Kad meža dzīvnieki apdraud ceļu satiksmi un rada postījumus mežsaimniecībai

Auto ar meža dzīvniekiem uz ceļa pārsvarā sastopas tumšajā laikā, kad zvēri dodas barības meklējumos – dienā tie ir uzmanīgāki vai arī guļ. Turklāt mūsu valstī ceļus ziemā kaisa ar sāli, tāpēc dzīvnieki var atrasties uz braucamās daļas, lai laizītu to. Savvaļas dzīvnieku uzvedību prognozēt nav iespējams, it sevišķi pārošanās laikā.

Gaujas Nacionālā parka fonda pārstāve Velga Vītola laikrakstam Neatkarīgā Rīta Avīze stāsta, ka dzīvnieki, šķērsojot ceļu, apžilbst no auto gaismām, tāpēc tos notriec. Un visbiežāk tiek notriekti tieši jaunie dzīvnieki, jo tie ceļu šķērso lēnāk un briesmu gadījumā īsti nezina, kur likties. Autovadītājiem jāņem vērā, ka, piemēram, stirnas reti šķērso ceļu pa vienai, jāpiebremzē un jāpagaida, vai nenāks vēl kāda. Mežacūkām, staltbriežiem un stirnām var sekot arī mazuļi. Un tie parasti nezina, kur skriet un ko darīt, tāpēc var strauji mainīt virzienu vai apjukumā apstāties.

Auto piederumu veikalos nopērkamas svilpītes, kas, ja tic uz iepakojuma rakstītajam, palīdzēs izvairīties no sadursmes ar meža dzīvniekiem. Taču trūkst pētījumu datu, lai objektīvi varētu vērtēt šo svilpju iedarbīgumu. Džordžijas štata Medību un zvejas departaments konstatējis vairākus simtus gadījumu, kad brieži nav reaģējuši uz automašīnu, kas apgādāta ar šādām svilpēm.

 

Lasīt vairāk:www.kurzemnieks.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *