Mednieku centrā “Purnavu muiža” atklāta vērienīga medību trofeju izstāde

Otrdien ieroču tirdzniecības un mednieku centrā “Purnavu muiža” Mārupē atklāta vērienīga medību trofeju izstāde. Tajā skatāmi Latvijā iegūtie visu laiku labākie aļņu, staltbriežu buļļu un stirnāžu ragi, kā arī pēdējās sezonās iegūtās trofejas – ragu rotas, mežakuiļu ilkņi, vilku, lūšu, āpšu, bebru galvaskausi un ādas.

Reti kurās, pat nacionālajās izstādēs vienkopus izdodas vērot tik daudz ar zelta medaļām godalgotu staltbriežu ragu – “Purnavu muižā” tādi pagaidām ir divdesmit astoņi eksponāti. Izstādes organizētāji – mednieku centra īpašnieks Rolands Orlovskis un trofeju vērtēšanas eksperts Jānis Baumanis – ir apņēmušies apsekot visas labākās trofejas valstī, nofotografēt, aprakstīt un gala beigās izdot visu mūsu mednieku zelta ražu atsevišķā grāmatā „Izcilākās Latvijas medību trofejas”.

Izstādes atklāšanas brīdī Jānis Baumanis teica, ka vēl pagaidām Latvijas medniekiem grūti sacensties ar Ungārijā un Rumānijā iegūtajām staltbriežu buļļu ragu trofejām, tās gan esot dabūtas ne visai godīgā veidā. Tur pieņemts potenciālo trofeju nesējus dzīvniekus turēt nebrīvē, piebarot ar mikroelementiem un dažādām piedevām. “Mums nav jānokaunas un jālien pagrīdē. Varam lepoties par saviem sasniegumiem ar augstu paceltu galvu. Mūsu valstī vērtējam un izstādām dabiskos apstākļos augušu dzīvnieku trofejas. Briežu dārzos augušo dzīvnieku ragus iedalām atsevišķā kategorijā,” uzsvēra eksperts.

R. Orlovskis paziņoja, ka izstāde būs skatāma līdz aprīlim, un aicināja visus tos trofeju īpašniekus, kuri dažādu iemeslu dēļ nav savus ievērības un apskates cienīgos eksponātus nogādājuši vērtēšanai un izstādīšanai, izdarīt to līdz marta beigām. Būtu ļoti žēl, ka kāda skaista vai interesanta trofeja netiktu iekļauta topošajā grāmatā. Izstādes rīkotāji apņēmās paši aizbraukt uz vietām pie īpašniekiem.

 

Avots:“Latvijas Avīze” (19.01.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *