Somijas papīra ražotājs “UPM” slēdz vienu no savām papīrrūpnīcām Vācijā

“UPM Albbruck” rūpnīca strādājusi ar zemu rentabilitāti un zaudējumiem jau vairākus gadus, zaudējot savu konkurētspēju un negatīvi ietekmējot arī kopējos UPM rezultātus.

Neskatoties uz rūpnīcā strādājošo augsto profesionalitāti, tās rentabilitāti nav izdevies uzlabot līdz līmenim, kas ļautu turpināt rūpnīcas darbību bez zaudējumiem, skaidro UPM pārstāvis Jyrki Ovaska.

UPM diskusijās ar nodarbināto pārstāvjiem un vietējām autoritātēm par iespējamiem risinājumiem pozitīvs kopsaucējs netika rasts. Tāpat neizdevās atrast potenciālos investorus, kas būtu gatavi ieguldīt šīs rūpnīcas attīstībā. Līdz ar šīs Vācijas rūpnīcas slēgšanu janvāra beigās darbu zaudēs 508 darbinieki. Savukārt iekārtas tiks pārvestas uz citu UPM papīrrūpnīcu turpat Vācijā.

“UPM Albbruck” rūpnīcas jauda – 320 000 tonnu žurnālpapīra gadā. Jāatgādina, ka 2011.gada decembrī UPM slēdza “Myllykoski” rūpnīcu Somijā, kuras jauda bija 600 000 tonnu žarnālpapīra gadā un pārtrauca vienas iekārtas darbību Vācijas rūpnīcā „UPM Ettringen”, kuras jauda  bija 110 000 tonnu avīžpapīra gadā.

Jau ziņots, ka UPM Eiropā plāno samazināt papīra ražošanas jaudas kopumā par aptuveni 1,3 miljoniem tonnu. Somijas papīra ražotājs jaudu samazināšanu pamato ar augstajām ražošanas izejvielu un enerģijas cenām, loģistikas izmaksām un žurnālpapīra tirgū vērojamo pārprodukciju. Lai pielāgotos tendencēm pasaules tirgū, uzņēmums ir spiests veikt ražošanas efektivitātes un konkurētspējas paaugstināšanas pasākumus. Štatu samazināšana kopumā skars aptuveni 1 170 UPM papīrrūpnīcās strādājošos.

 

Avots:www.upm.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *