Vācijas uzņēmums “Germany Pellets” atver jaunu granulu ražotni ASV

Teksasas austrumos, ASV, 2012.gada trešajā ceturksnī darbu uzsāks apjomīga koksnes granulu ražotne – ar jaudu 500 000 tonnu biokurināmā gadā. Jauno rūpnīcu Vācijas uzņēmums uzcēlis iepriekšējās – šķeldu ražotnes vietā. Tāpat plānots izmantot jau esošo infrastruktūru. Visa saražotā produkcija tiks eksportēta uz Eiropas energostacijām.

Vācijas uzņēmējiem investīcijas granulu rūpnīcu celtniecībā Amerikā ir perspektīvas tur esošo milzīgo koksnes resursu dēļ. Turklāt ASV turpina samazināties ražošanas apjomi celulozes un papīrrūpniecībā, radot pietiekami lielas izejvielu rezerves biokurināmā ražošanai. Labvēlīgo klimatisko apstākļu dēļ ASV dienvidaustrumos ir arī salīdzinoši lielāks koksnes pieaugums uz hektāru nekā Eiropā.

Ja granulu ražošana jaunajā rūpnīcā būs veiksmīga, uzņēmums pieļauj iespēju palielināt biokurināmā ražošanas jaudas ASV līdz 2 000 000 tonnu gadā. Vācijā divu esošo “Germany Pellets” granulu rūpnīcu kopējā ražošanas jauda ir 250 000 tonnu gadā.

Rūpniecisko granulu tirgus turpina pieaugt. Aptuveni puse no pasaules tirgū saražotā granulu apjoma – 8 līdz 10 miljoni tonnu – šobrīd tiek izmantota Eiropas spēkstacijās elektroenerģijas ražošanā. Gandrīz visas lielākās Eiropas energokompānijas  – no „RWE”, „Vattenfall” un „Electrabel” (Beļģija), līdz „Drax” (Lielbritānija), „Dong” (Dānija) un „Essent” (Nīderlande) – savās ogļu stacijās sākušas izmantot vai tuvākajā laikā plāno uzsākt koksnes granulu izmantošanu. Turpinoties šādai tendencei, pasaules tirgū saražoto granulu apjoms, pēc ekspertu aprēķiniem,  ik gadu varētu palielināties par 18 – 25%.

Galvenie koksnes granulu piegādātāji Eiropas spēkstacijām šobrīd ir Kanāda un ASV. Kanādas granulu ražotāji uz Eiropu ik gadu eksportē ap 1 000 000 tonnu granulu, kas ir aptuveni 75% no visa Kanādā saražotā granulu apjoma. Arī eksports no ASV drīzumā sasniegs šo apjomu. Jau vairākus gadus uz Eiropu visu saražoto produkciju eksportē „Greencircle Bioenergy”. Šī uzņēmuma Floridas granulu rūpnīcas jauda ir 560 000 tonnu biokurināmā gadā. Turklāt Kanāda, iespējams, varētu palielināt biokurināmā eksportu uz Āziju (īpaši uz Japānu), kā arī sākt granulu izmantošanu savās ogļu stacijās. ASV koksnes granulu izmantošanu enerģijas sektorā varētu sekmēt stagnācija būvniecības sektorā, kā rezultātā samazinājušies konstrukciju kokmateriālu ražošanas apjomi un palielinājusies koksnes resursu pieejamība. Šādā gadījumā Eiropā varētu palielināties granulu imports no Brazīlijas un Krievijas.

 

Avots:www.infobio.ru

www.renewablesinternational.net

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *