Apaļā galda diskusija par Latvijas eksporta iespējām Līča valstīs

Trešdien, 25.janvārī pulksten 15.30 Ārlietu ministrijā notiks apaļā galda diskusija „Latvijas eksporta iespējas Līča valstīs (Apvienotie Arābu Emirāti, Katara un Kuveita)”. Apaļā galda diskusija tiek organizēta cikla “Ārlietu dienests Latvijas eksportam. Uzņēmēju tikšanās ar Latvijas vēstniekiem” ietvaros, kurā videokonferences režīmā piedalīsies Latvijas vēstnieks Apvienotajos Arābu Emirātos Māris Selga un Latvijas vēstnieks Kuveitā Ilgvars Kļava, kuri dalībniekus iepazīstinās ar attiecīgo valstu tirgu raksturīgākajām iezīmēm, kā arī eksporta iespējām. Diskusijas ietvaros tiks sniegta Ārlietu ministrijas sagatavota prezentācija par Latvijas ekonomisko sadarbību ar Kataru un savā līdzšinējā pieredzē dalīsies Līča valstu tirgū jau esošie Latvijas uzņēmēji, kā arī Kuveitas Valsts ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Musāids Alhārūns.

Latvijas uzņēmēju spēja apgūt jaunus eksporta tirgus un attīstīt starptautisko sadarbību atspoguļojas valsts eksporta rādītāju pozitīvā izaugsmē. Lai nostiprinātu šo pozitīvo tendenci un mazinātu negatīvo ietekmi, ko uz Latvijas ekonomiku var atstāt Eiropas ekonomiskās izaugsmes tempu samazināšanās, Latvijas eksportētājiem ir nepieciešams apgūt jaunus un perspektīvus tirgus. Turpmākajos gados Līča valstīm tiek prognozēta strauja ekonomiskā izaugsme, tāpēc Latvijas uzņēmēji aicināti izvērtēt iespējas uzsākt un paplašināt sadarbību ar šī reģiona valstīm.

Apaļā galda diskusiju rīko Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru. Šogad šī būs pirmā apaļā galda diskusija cikla “Ārlietu dienests Latvijas eksportam. Uzņēmēju tikšanās ar Latvijas vēstniekiem” ietvaros. Paneļdiskusijā piedalīties aicināti uzņēmēji, tautsaimniecības nozaru, valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju pārstāvji.

Dalību lūgums iepriekš pieteikt, sazinoties ar Ārlietu ministrijas Ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas nodaļas 3.sekretāru Mārtiņu Teteri (martins.teteris@mfa.gov.lv, tālrunis 67016379).

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem, no Latvijas uz Līča valstīm 2011.gada 11 mēnešos zāģmateriāli eksportēti 380,5 tūkst. latu vērtībā, kas ir krietni mazāk nekā 2010.gadā (-54%), turpretī saplākšņa eksports palielinājies no 30,8 tūkst. latu līdz 421,6 tūkst. latu, t.sk. uz Kuveitu saplākšņa produkcija eksportēta 206,0 tūkst. latu vērtībā un uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem – 214,3 tūkst. latu vērtībā.

 

Avots:www.mfa.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *