Ražotāji gatavojas Zviedrijas mēbeļu giganta IKEA ienākšanai Lietuvas tirgū

Dažiem Lietuvas mēbeļu ražotājiem sākot ar nākamo gadu vietējā tirgū var nākties saskarties ar lielāku konkurenci. Jau ziņots, ka šā gada pavasarī Lietuvā plānots uzsākt veikalu tīkla IKEA tirdzniecības centra būvniecību 30 000 kvadrātmetru platībā.

Par to, ka IKEA ienākšana Lietuvā saasinās konkurenci un ietekmēs tirdzniecību, ir pārliecināts Lietuvas mēbeļu ražošanas koncerns “SBA”, kas savulaik bija IKEA sadarbības partneris. Neapšaubāmi pircēji būs ieinteresēti un vēlēsies apmeklēt pasaulē zināma zīmola veikalu, tomēr „SBA” piedāvājuma klāstā izvēle ir plašāka – dizaina daudzveidības ziņā – nekā  Skandināvijā ražotām mēbelēm, tāpēc zināmu klientu loku uzņēmums cer saglabāt, skaidrojis „SBA” viceprezidents Egidijus Valentavičius. Savukārt uzņēmums „Vilniaus baldai” par jauna spēlētāja ienākšanu tirgū nesatraucas.

IKEA veikalu uz franšīzes pamata atvērs Islandes kompānija “UAB Felit”. Jaunā tirdzniecības centra būvniecībā plānots investēt 45 miljonus eiro. Savukārt kopējās investīcijas kompleksa izveidē tiek lēstas 100 miljonu eiro apmērā.

Paredzēts, ka jaunais tirdzniecības centrs savas durvis apmeklētājiem vērs vaļā 2013.gada rudenī.

Šobrīd veikalu tīklā IKEA ietilpst ap 326 mēbeļu veikali vairāk nekā 40 pasaules valstīs.

 

Avots:www.lithuaniatribune.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *