Apvienosies klasterī, lai paaugstinātu konkurētspēju un prestižu eksporta tirgos

Latvijas koka māju ražotāji nolēmuši apvienot spēkus klasterī, lai paaugstinātu konkurētspēju un prestižu eksporta tirgos. Klastera ideja dzimusi LIAA organizētajā nacionālajā stendā Francijas pilsētā Anžē, kur sanāca kopā vairāki nozares uzņēmēji, laikrakstam „Dienas Bizness” skaidroja Latvijas Koka būvniecības klastera pārstāvis Gatis Zamurs. Šobrīd par labu klastera veidošanai lēmuši 22 nozares uzņēmumi, tostarp arī koka logu ražotāji, klasisko guļbūvju ražotāji u.c.

Koka māju ražotāju apvienības pastāv kā Lietuvā, tā Igaunijā, un pieredze rāda, ka spēku konsolidācijai ir liels efekts. Turklāt ne kvalitātes, ne resursu ziņā nav redzamu iemeslu, kas neļautu Latvijai atrasties vienā līmenī ar kaimiņiem. Klasteris paredz kopīgas mārketinga aktivitātes, darbinieku apmācības un citus konkurētspēju veicinošus pasākumus. Tas paredz pretendēt arī uz ES struktūrfondu finansējumu, kas palīdzēs nozarei augt un attīstīties līdzīgi kā kaimiņvalstīs.

Šobrīd notiek klastera programmas izstrāde, top stratēģija, kā arī tiek veikta biedru aptauja. Perspektīvā plānotas kopīgas izstādes, tirdzniecības misijas, kā arī turpināt sadarbību ar LIAA. Viena no pirmajām klastera aktivitātēm – apzināt un noteikt visiem biedriem kopīgus kvalitātes normatīvus, kas tiks apstiprināti ar klastera zīmolu – pēc zaļās karotītes principa – , kam arī būtu jākalpo kā vienam no labas uzticamības apliecinājumiem eksporta tirgos.

 

Avots: “Dienas Bizness” (25.01.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *