Zemkopības ministre ar Austrijas vēstnieku pārrunā sadarbību lauksaimniecības nozarē

Aizvadītajā nedēļā, 9. februārī zemkopības ministre Laimdota Straujuma tikās ar Austrijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Dr. Štefanu Pēringeru (Dr. Stefan Pehringer), lai pārrunātu abu valstu sadarbības iespējas lauksaimniecības nozarē.

Sarunas laikā abu valstu amatpersonas izteica vēlmi stiprināt sadarbību lauksaimniecības nozarē un aktivizēt sadarbību gan lauksaimniecības izglītības, gan lauksaimniecības attīstības jomā. Ņemot vērā to, ka Austrijā ir plaši attīstīta mazā lauku uzņēmējdarbība, zemkopības ministre norādīja, ka Latvija ir ieinteresēta gūt pieredzi no Austrijas mazās uzņēmējdarbības lauksaimniekiem. Tāpat zemkopības ministre no savas puses izteica uzaicinājumu Austrijas lauksaimniecības, mežsaimniecības, vides un ūdens saimniecības ministram apmeklēt Latviju, lai klātienē iepazīstinātu ar situāciju Latvijas lauksaimniecībā.

2011.gada 11 mēnešos uz Austriju kopumā tika eksportēti Latvijas lauksaimniecības, zivsaimniecības un mežsaimniecības produkti 13,9 miljonu eiro vērtībā, kas ir par 52% vairāk nekā 2010. gadā visa gada laikā. 75% no kopējā Latvijā ražoto produktu eksporta uz Austriju aizvadītā gada 11 mēnešos veidoja kokrūpniecības produkti – saplāksnis, zāģēti kokmateriāli, koka kastes un būvgaldnieku darinājumi.

 

Avots:www.zm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *