Lietuvas kokmateriālu tirgū samazinās pārdošanas apjomi un cenas

Lietuvas kokmateriālu tirgū pēdējā laikā jūtams apsīkums – krītas gan pārdošanas apjomi, gan cenas. Daļa uzņēmēju to saista ar grūti prognozējamo ekonomisko situāciju Eiropā un pasaulē, tomēr izskanējis arī viedoklis, ka tirgus pašlaik vienkārši stabilizējas, vēsta Lietuvas televīzija.

Pēdējie mēneši kokmateriālu sagatavotājiem bijuši grūti. Darbus bremzējis lietainais rudens un aizkavējusies ziema. Dažviet sagatavotos kokus nācies atstāt turpat cirsmā, jo smagā tehnika stigusi slapjajā zemē. Agrāk tas būtu radījis pircējos raizes, ka kokmateriālu pietrūks, bet šobrīd pieprasījums nav liels. “Var just zināmu sastingumu, neviens vairs nevēlas slēgt konkrētākus līgumus. Šis sastingums gan nav necik dziļš, tomēr kokmateriāli tiek pirkti tikai tik daudz, cik tai brīdī vajadzīgs,” stāstījis Šauļu virsmežniecības Kokmateriālu sagatavošanas un pārdošanas nodaļas priekšnieks Romualds Zebčuks.

Salīdzinot ar 2011.gadu, šobrīd kritušās arī produkcijas cenas, nedaudz dārgāki kļuvuši tikai bērza baļķi.

Pēc Kokmateriālu tirdzniecības asociācijas pārstāvju informācijas, šogad pieprasījums pēc kokmateriāliem tirgū samazinājies gandrīz par trešo daļu. Tomēr tirgus dalībnieki necenšas dramatizēt situāciju, jo šai nozarē svārstības vērojamas vairākas reizes gadā. Pašlaik vislielākā aktivitāte vērojama dēļu tirgū, vismazākā – papīrmalkas tirgū. Kā prognozējis kokapstrādes kompānijas “Ažuolu giria” direktors Sauļus Džuģis, viņaprāt patēriņš kādu laiku būs vienmērīgs – tirgus varētu stabilizēties uz trim līdz pieciem gadiem, un tikai pēc tam varētu runāt par pieaugumu.

 

Avots: “Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *