Mērķtiecīga darba rezultātā “Edelveiss EG” turpina attīstīties un paplašināties

Individuālo galdniecības pasūtījumu izpildītājs SIA “Edelveiss EG” 11 gadu laikā izaudzis līdz uzņēmumam, kas nodarbina 40 darbinieku un 40 % no savas produkcijas eksportē uz Skandināvijas tirgu – Somiju, Dāniju, Norvēģiju. Kā tas ir izdevies, un kā uzņēmums darbojas šodien, stāsta “Edelveiss EG” valdes priekšsēdētājs Dainis Buls.

Tagad, kad uzņēmums ir lielāks, viens no nozīmīgākajiem vilcējspēkiem, pēc uzņēmuma vadītāja teiktā, ir menedžments. Pārsvarā 90% menedžmenta darbinieku ir nākuši no ražošanas, sākuši ar ražošanas cehu. Ja uzņēmumā tiek veidota kāda jauna struktūra, tad vispirms tiek izvērtēti ražošanas darbinieki. Uzņēmuma darbiniekiem ir iespēja mācīties angļu valodu divos līmeņos – ar lielākām un mazākām priekšzināšanām. Kā uzsver uzņēmuma vadītājs, valodas zināšanas ir būtiskas šajā darbā, jo, braucot uzstādīt mēbeles pie ārvalstu klientiem, meistariem ir jāzina valoda. Lai paplašinātu savu darbību un turpinātu attīstīties, ir svarīgi ne tikai labi darbinieki un jaunas tehnoloģijas, bet arī pieredzes apmaiņa un klientu loka paplašināšana, tāpēc uzņēmums ir piedalījies izstādēs dažādās Eiropas valstīs, tādās pilsētās kā Parīze, Ķelne, un tiek domāts arī par Austrumu tirgu, piedaloties izstādē Maskavā.

Kas attiecas uz darba iespējām, uzņēmumam ir iekšēji izstrādāta apmācības sistēma, līdz ar to tiek dotas darbavietas jauniešiem bez iepriekšējas profesionālās pieredzes, kas ir ļoti būtiski. SIA “Edelveiss EG” praksē pieņem arī proftehnisko skolu audzēkņus un piedāvā prakses vietas studentiem, kas studē arhitektūru, mēbeļu dizainu un projektēšanu. Perspektīviem jauniešiem uzņēmums nodrošināt arī stipendiju mācību laikā.

2009.gadā uzņēmuma apgrozījums kritās par 60%. Pamatfaktors, kas ļāva turpināt strādāt, bija tas, ka uzņēmumam nebija nekādu kredītsaistību. 2009. un 2010. gadā mērķtiecīgi tika strādāts pie klientu loka paplašināšanas, un pagājušajā gadā atkal bija jūtams neliels apgrozījuma palielinājums. Dainis Buls saka: “Es neteikšu, ka krīze ir beigusies, bet tas ir mērķtiecīga darba rezultāts. Pats no sevis nekas nemainās un nenotiek. Ir jāiegulda laiks, nauda un smags darbs, tad tas vainagojas ar rezultātiem.”

 

Avots:www.edelveisseg.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *