Somijas privāto mežu īpašnieki pārdevuši 34 miljonus kubikmetru koksnes

Somijas Kokrūpniecības federācijā ietilpstošie uzņēmumi aizvadītajā gadā no privāto mežu īpašniekiem kopumā iepirka 25,3 miljonus kubikmetru koksnes. Tas ir gandrīz par trešdaļu mazāk nekā 2010.gadā, kad koksnes pārdošanas apjomi bija lielāki saistībā ar vasaras vētrās skarto mežaudžu izstrādi. Savukārt augošu koku cenas 2011.gadā paaugstinājās, privāto mežu īpašniekiem no federācijas biedriem  kopumā saņemot aptuveni vienu miljardu eiro.

Somijas uzņēmumu iepirktais zāģbaļķu apjoms pērn samazinājās par 26% līdz 10,3 miljoniem kubikmetru, un papīrmalkas apjoms – par 22% līdz 14,1 miljonam kubikmetru.

Pavisam Somijas privātie meža īpašnieki 2011.gadā pārdeva aptuveni 34 miljonus kubikmetru koksnes.

Skujkoku zāģbaļķu cenas paaugstinājās par vidēji 3%, bērza zāģbaļķu cenas – par 8%, priedes papīrmalkas – par 4% un egles un bērza papīrmalkas cenas – par 2%. Decembrī priedes zāģbaļķu vidējā pārdošanas cena sasniedza 53 EUR/m3, egles zāģbaļķu cena – 54 EUR/m3 un bērza zāģbaļķu cena – 41 EUR/m3, kamēr priedes un bērza papīrmalkas vidējā cena bija 15 EUR/m3 un egles papīrmalkas cena – 18 EUR/m3.

 

Avots:www.forestindustries.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *