Forumā “Eksporta diena” LTRK pasniedz balvas par izciliem panākumiem eksportā

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) balvas par izciliem panākumiem eksportā šodien tika pasniegtas metālizstrādājumu ražotājam “Krāsainie lējumi” un koka rotaļlietu izgatavotājam “Wendi Toys”.

“Krišjāņa Valdemāra balva “Latvji, brauciet jūriņā!”” tiek pasniegta Latvijas uzņēmumam ar lielāko eksporta potenciālu. LTRK Eksporta padome uzņēmēju nominētos komersantus vērtē sekojošās kritēriju kopās – ne mazāk kā 51% pamatkapitāla pieder Latvijas rezidentam, kurš savus pakalpojumus vai preces eksportē uz vismaz piecām pasaules valstīm. Komersantam ir ne mazāk kā pieci eksporta produkti, tostarp inovatīvi, un kopējais eksporta preču vai pakalpojumu apjoms ir ne mazāks kā 500 000 latu.

“Sprīdīša balva” tiek pasniegta jaunam, inovatīvam Latvijas uzņēmumam ar lielisku eksporta potenciālu. Uzvarētāju LTRK Eksporta padome izraugās, komersantus vērtējot šādu kritēriju kopās – mazs uzņēmums, kurš Latvijas tirgū darbojas aptuveni piecus gadus un kurš darbības laikā spējis sasniegt 50% eksporta pieaugumu vai eksporta apgrozījumu – 100 000 latu.

SIA “Wendi Toys” ir 2009.gadā dibināts uzņēmums, kas nodarbojas ar mobilo bērnu koka spēļu laukumu izgatavošanu. LTRK vērtējumā uzņēmuma produkti ir unikāli ar to, ka visas spēļu laukuma konstrukcijas ievietojamas 1 x 1,4 m izmēra kastē un ir viegli pārvadājamas. “Wendi Toys” sasniegums eksporta tirgos – uzrunāts un sadarbībai piekritis pasaules rotaļlietu tirdzniecības milzis ToysRUs.

Pērn “Sprīdīša balvu” par inovācijām un eksporta potenciālu ieguva koka karkasa māju ražotājs SIA “Tivo būve”.

 

Avots:www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *