Ārvalstu institucionālos investorus Latvijā interesē meža un lauksaimniecības zeme

Patlaban ārvalstu institucionālos investorus Latvijā interesē galvenokārt lauksaimniecības un mežu zemes, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja finanšu konsultāciju kompānijas SIA “Catella Corporate Finance” (“Catella”) partneris Aleksandrs Tralmaks.

“Patlaban esam attīstījuši jaunu virzienu, kas visās Baltijas valstīs nodarbojas ar meža un lauksaimniecības zemēm, un sniedzam korporatīvās finanšu konsultācijas šajā jomā – palīdzam iegādāties vai pārdot lauksaimniecības un meža zemes,” skaidroja Tralmaks. Viņš sacīja, ka pieprasījums pēc zemēm ir samērā liels, un pamatā pieprasījums ir no institucionālajiem investoriem – pensiju fondiem un citām struktūrām, kuras vērtē ilgtermiņa atdevi.

“Bēgot no Grieķijas, Spānijas, Portugāles un Itālijas vērtspapīriem, šie investori, it īpaši Vācijas fondi, raugās uz tikpat konservatīvu investīciju objektu ar salīdzinoši nelielu, bet prognozējamu atdevi. Mežs un lauksaimniecības zeme ir šādi objekti, ja vien tie nav jau sākumā nepareizi novērtēti,” piebilda Tralmaks.

“Catella” kopējais apgrozījums Baltijas valstīs 2011.gadā ir bijis tuvu pie 800 000 eiro, bet Latvijā – aptuveni 150 000 eiro, informēja Tralmaks. “Daudz ir darīts meža sektorā – bijuši vairāki darījumi, un lielākais no tiem ir 1200 hektāru pārdošana Dienvidlatvijā. Patlaban “Catella” Latvijā ir uzticēts pārdot aptuveni 5000 hektāru lauksaimniecības un meža zemes. Daļa no šiem hektāriem jau ir līguma slēgšanas stadijā, daļa vēl atrodas pārdošanā, piebilda Tralmaks.

“Catella Property Group” ir lielākais investīciju darījumu konsultants Eiropas nekustamo īpašumu tirgū, kas aktīvi darbojas 14 valstīs. Pēdējo piecu gadu laikā “Catella Property Group” ir piedalījies darījumos visā Eiropā ar apjomu 50 miljardi eiro.

 

Avots: “Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *