Spānijā pieprasījums pēc importētiem zāģmateriāliem joprojām zems

Būvniecības aktivitāte dzīvojamo māju sektorā Spānijā joprojām ir zema gan lielā nepārdoto mājokļu skaita dēļ, gan ekonomiskās krīzes dēļ, kas negatīvi ietekmējusi aktivitāti arī komerciālo ēku būvniecības sektorā. Spānijas valdībai samazinot valsts izdevumus, krietni mazākas investīcijas sabiedrisko ēku būvniecības sektorā gaidāmas gan šogad, gan tuvākajos pāris gados, tāpēc pieprasījuma kāpums pēc zāģmateriāliem būvniecības nozarē Spānijā tuvākajā nākotnē nav gaidāms.

Februāra sākumā Spānijas skujkoku zāģmateriālu tirgū pieprasījums saglabājās nemainīgi zems – aizvadītā gada pēdējā ceturkšņa līmenī. Pēc tirgotāju teiktā, Spānijas zāģmateriālu tirgū nekādas būtiskas pārmaiņas nav novērotas jau kopš 2011.gada vidus. Pozitīvas iezīmes pavīdēja pēc gadu mijas brīvdienām, tomēr pieprasījuma pieauguma pamatā bija veiktie pasūtījumi tūlītējam patēriņam. Respektīvi, uzkrājumus zāģmateriālu pircēji līdz februāra vidum praktiski neveidoja, tādēļ arī ilgtermiņa piegādes līgumi netika slēgti. Tomēr tirgotāji cer, ka jau tuvākajā laikā pircēji varētu sākt interesēties par darījumu slēgšanu uz ilgāku termiņu – uz trim mēnešiem vai uz pusgadu.

Pārāk zemo pārdošanas cenu dēļ Zviedrijas zāģmateriālu ražotāji eksportu uz Spāniju pēdējo pāris nedēļu laikā samazinājuši, jo citos nozīmīgos pārdošanas tirgos produkciju iespējams realizēt par augstāku cenu. Tai pašā laikā piegādes apjomi no Somijas tieši otrādi – palielinājās. Pēc tirgotāju sniegtās informācijas, janvārī zāģmateriālu cenas Spānijā nedaudz paaugstinājās, taču sīvās konkurences dēļ vērojamas arī cenas, kas ir zemākas par vidējo tirgus cenu. Vidusjūras ostā no Skandināvijas piegādāto priedes zāģmateriālu vidējās cenas (CIF) atkarībā no kvalitātes šķiras variē diapazonā 200 – 280 eiro par kubikmetru; egles zāģmateriālu cenas – no 195 līdz 225 eiro par kubikmetru.

 

Avots: “EUWID Wood Products and Panels” (15.02.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *