Publicētas izstādes “Iepazīsties-Koks!” atklāšanā sniegtās prezentācijas

Piektdien, 2. martā, noslēdzoties Starptautiskajam Meža gadam „Mežs cilvēkiem!” Mežaparka estrādes telpās zemkopības ministre Laimdota Straujuma, meža nozares valsts un nevalstisko organizāciju pārstāvji aicināja Saeimas, ministriju, banku un ar meža nozari saistīto nozaru pārstāvjus uz izstādes „Iepazīsties-Koks!” atklāšanu un diskusiju par meža nozares attīstības iespējām Latvijā un Eiropā.

Meža nozare ir starp galvenajiem Latvijas izaugsmes balstiem, tādēļ diskusijā Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss un Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks vērsa uzmanību uz izaicinājumiem tālākajā meža nozares attīstībā. Savukārt Apvienoto Nāciju Eiropas Ekonomiskās komisijas Koksnes komitejas sekretariāta galvenais ekonomikas eksperts Dāvids Elluls (David Ellul) klātesošos iepazīstināja ar meža nozares attīstības iespējām Eiropā 2010-2030. gadā, salīdzinot dažādus iespējamos attīstības scenārijus.

Izstāde “Iepazīsties koks” darbosies visu 2012. gadu. Meža dienu laikā tā būs atvērta arī plašākai sabiedrībai, kad gidu vadībā izstādes apmeklētājiem būs iespēja iegūt profesionālu informāciju par ekspozīciju un meža nozari kopumā. Izstādē var iepazīties ar meža nozares kompleksu: pilnu mežsaimniecības ciklu, kas sevī ietver koku sēklu ievākšanu, stādu audzēšanu, koku stādīšanu un audzēšanu, kā arī meža produkcijas tālāko pārstrādi – Latvijā ražotiem inovatīviem un moderniem koka produktiem.

Izstādes mērķis ir vienkāršā un viegli saprotamā veidā parādīt koksnes pielietojuma daudzveidību un veidot sabiedrības izpratni par ilgtspējīgas meža nozares attīstību, kas nav iespējama neievērojot visus meža dzīves ciklus. Eksponāti veidoti tā, lai uzskatāmi parādītu kāda veida produkciju iespējams izgatavot no konkrētās sugas koka. Savukārt mēbeles eksponētas, imitējot to atrašanos dzīvoklī, mājā vai birojā, lai cilvēkiem rodas priekšstats kur ikdienā viņi katrs izmanto koksni un kur, iespējams, viņi koksni neizmanto, kaut varētu to darīt. Ar mežsaimniecības procesiem, kurus nav iespējams nodrošināt izstādes telpās varēs iepazīties video stendos.

 

Lasīt vairāk:www.zm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *