Izdota grāmata par ekotūrismu Rīgas mežos “Šmerlis. Rīgas ekotūrisma ceļvedis”

Lai rīdziniekus un pilsētas viesus iepazīstinātu ar Rīgas un apkārtnes mežiem, SIA “Rīgas meži” ir iecerējusi izdot ekotūrisma ceļveža sēriju, kurā septiņās grāmatās lasītāji tiks iepazīstināti ar visu Rīgas mežu vēsturi, floru un faunu, pastaigas takām, ievērojamākajām vietām un citiem interesantiem faktiem.

“Rīgas mežu” kultūras projektu vadītāja Elita Plokste informēja, ka izdevniecība “Jumava” tikko laidusi klajā pirmo grāmatu “Šmerlis. Rīgas ekotūrisma ceļvedis”, kas tiks prezentēta trešdien, 14.martā, plkst.11 Mežaparka Lielās estrādes sanāksmju zālē.

Ceļvedis ietver gan vēsturisko daļu, gan pastaigu maršrutus, kā arī svarīgu informāciju par mežā sastopamajām koku un augu sugām. To papildina 122 krāsaini zīmējumi un 18 kartes. Tā būs lieliska lasāmviela visiem ekoloģiskā dzīvesveida piekritējiem un citiem dabas mīļotājiem, jo palīdzēs izprast tajā notiekošos procesus un sniegs daudz jaunas informācijas par mežu un tajā augošajiem kokiem un augiem. Dažās stundās kopā ar ceļvedi varēs iepazīt slavenās Rīgas priedes, dižkokus, neparastus brīnumkokus, Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamos biotopus, dažādu sugu augus, gleznainus ezerus, kā arī Šmerļa meža un tā apkārtnes vēsturiskos objektus.

No citiem Rīgas mežiem Šmerļa meža masīvs atšķiras ar to, ka šeit saglabājušās ap 200 gadu vecas priežu audzes un novērojama vislielākā bioloģiskā daudzveidība galvaspilsētas centra tuvumā.

Grāmatas autors Aivars Jakovičs ir pazīstams Vides aizsardzības kluba aktīvists.

 

Avots:www.gramata24.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *