Pavļuts: AAE uzņēmējiem interese par Latvijas kokapstrādi un ostām

Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) uzņēmējiem ir liela interese par ostu biznesu Latvijā un kokapstrādes uzņēmumu piedāvājumu, līdz pat piedāvātajām cenām. Tāpat AAE aviosabiedrības ir ieinteresētas kopīgos lidojumos sadarbībā ar Latvijas aviosabiedrību „airBaltic”, sacīja ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts. „Valdības līmenī sarunas AAE ritēja vispārīgā iepazīšanās līmenī, par konkrētu sadarbību sarunas risinās uzņēmēju līmenī,” sacīja Pavļuts.

Latvijai ir ļoti veiksmīgs ģeogrāfiskais izvietojums, kas nodrošina labas biznesa priekšrocības reģionā, 12.martā atklājot Dubaijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras organizēto Latvijas – AAE biznesa forumu, uzsvēris premjers Valdis Dombrovskis. Šodien, 13.martā, Kataras galvaspilsētā Dohā premjers tiekas ar Kataras emīru šeihu Hamadu bin Halifu al Tani un Kataras premjerministru šeihu Hamadu bin Džasimu al Tani. Tikšanās laikā tiks noslēgti saprašanās memorandi starp Latvijas un Kataras ārlietu un ekonomikas ministrijām. Šodien turpinās arī Latvijas – Kataras biznesa forums, ko organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Kataras Tirdzniecības un rūpniecības kameru.

Kā ziņots, vizītē uz Vidējiem Austrumiem premjeru pavada 43 uzņēmēju delegācija, kas pārstāv 33 uzņēmumus no izglītības, finanšu, IT, kokapstrādes, transporta un loģistikas, būvniecības un nekustamā īpašuma, enerģētikas, metālapstrādes, pārtikas ražošanas, medicīnas pakalpojumu un citām jomām. Kokapstrādes sektoru šajā braucienā pārstāv uzņēmumi “Latvijas Finieris”, “Pata AB” un “Lameko Impex”.

Vizīte organizēta pēc Latvijas puses iniciatīvas, lai meklētu jaunus eksporta tirgus Latvijas ražotājiem un piesaistītu Latvijai jaunas investīcijas.

 

Avots:www.financenet.lv

www.mk.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *