Tērvetes interaktīvo meža izziņas centru plānots izveidot līdz 2016.gadam

Piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzekļus, jauno Tērvetes interaktīvo meža izziņas centru un gājēju tilta būvniecību plānots īstenot līdz 2016.gadam. Tērvetes interaktīvais meža izziņas centrs paredzēts kā projekts ar lielu sociālo ietekmi un pauž AS “Latvijas Valsts meži” filozofijai atbilstošas vērtības – veidot sabiedrības saudzīgu attieksmi pret meža vidi un samazināt saimnieciskās darbības ietekmi uz to, atbalstīt kompetenci un inovāciju, kā arī attīstīt ilgtspējīgu zaļo domāšanu un rīcību.

AS “Latvijas Valsts meži” (LVM) rīkotajā metu konkursā “Tērvetes interaktīvā meža izziņas centra un gājēju tilta metu konkurss” tika iesniegti 10 darbi, aģentūru LETA informēja LVM projektu vadītājs Normunds Namnieks. Konkursa žūrijas komisija pirmo vietu nepiešķīra – tika piešķirtas trīs otrās vietas un divas trešās vietas. Līdz 17.martam Tērvetes interaktīvā meža izziņas centra metu projektus iespējams aplūkot Tērvetes kultūras namā. Interesentus aicina aizpildīt aptaujas anketu, lai ar savu viedokli piedalītos Tērvetes dabas parka pilnveidošanā, informēja Tērvetes dabas parka tūrisma informācijas centra vadītājas vietniece Laura Zalcmane.

“LVM pamatuzdevums ir mežu apsaimniekošana. Vienlaikus aktīva darbība notiek dabas atpūtas vietu veidošanā, sabiedrības izglītošanā un informēšanā. Līdzšinējās darbības rezultātā Tērvetes dabas parks atzinīgi novērtēts kā Eiropas izcilākais tūristu galamērķis Latvijā EDEN projekta ietvaros 2009.gadā. To vidēji gadā apmeklē 70 tūkstoši dabas draugu. Lai turpinātu iesākto attīstību, ir ieplānots izveidot interaktīvu meža izziņas centru Tērvetē,” skaidrots LVM paziņojumā pašvaldībai un Tērvetes novada iedzīvotājiem. LVM plāno, ka Tērvetes interaktīvajam meža izziņas centram jākļūst par organizācijas un visas meža nozares dialoga vietu ar sabiedrību, kura mērķis vienlaicīgi ir ieinteresēt un sniegt atbildes uz dažāda līmeņa jautājumiem.

 

Avots:”Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *