Dienas Bizness: Klavieru rezonatorus grib sākt ražot tepat

Klavieru un citu stīgu mūzikas instrumentu rezonatoru ražošanā varētu izmantot ne vien Aļaskas, Sibīrijas egli vai kalnos augušos skuju kokus, bet arī vietējo purva egli. To atklājis IK “Alone” dibinātājs Pēteris Vilks, piebilstot, ka pieredze rezonatora sagatavju ražošanā ir, jo, padomju laikos esot Rīgas mūzikas instrumentu fabrikas direktora vietnieks, regulāri braukts komandējumos uz Krievijas ziemeļiem un apmeklēts vienīgais PSRS uzņēmums Muzdrevļes Šeksnā, kas ražoja zāģmateriālus visām mūzikas instrumentu fabrikām savienībā.

Rezonējošos zāģmateriālus varētu tirgot kā atsevišķu produktu. Tā varētu būt perspektīva biznesa niša, jo ir ne viens vien vairumtirgotājs, kas pārdod mūzikas instrumentu komplektējošās detaļas, bet rezonatoru vai to sagatavju viņu piedāvājumos praktiski nav. Šobrīd ir atrisināti gandrīz visi ar rezonatoru un stīgu mūzikas instrumentu ražošanu saistītie jautājumi – saņemta pozitīva atbilde par ražotnes nomu Gulbenē, atrasts nepieciešamo zāģbaļķu piegādātājs Madonā un saņemta sadarbības apliecinājuma vēstule no akustiskās laboratorijas Rīgā par sagatavju testēšanu. Esot arī izveidojusies radoša sadarbība ar Latvijas Valsts koksnes un ķīmijas institūta ksiloģenēzes laboratorijas vadītāju, zinātņu doktoru Jāni Dolaču, kurša jau labu laiku pētījis iespējas uzlabot koksnes fizikālās īpašības un izstrādājis koksnes pārstrādes metodi, pie kuras šobrīd vēl tiek strādāts, lai to varētu patentēt.

Vienīgā aizķeršanās ir ar finansējumu. Informācija par rezonējošiem zāģmateriāliem stīgu mūzikas instrumentiem sasniegusi Skandināviju, un interesi par to izrāda Somijas uzņēmēji, kas būtu gatavi ieguldīt zinātniski eksperimentālajos darbos. Taču P. Vilks nav ar mieru tik viegli padoties, skaidrojot, ka nevēlas, lai šī ideja, pirms tā nav patentēta un ieviesta ražošanā Latvijā, par sviestmaizi tiktu pārdota ārzemniekiem.

 

Lasīt vairāk:”Dienas Bizness” (16.03.2011)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *