Jau šoruden Liepājai siltumu piegādās no jaunās biokoģenerācijas stacijas

Investējot 7 miljonus latu uzņēmumā “Liepājas enerģija”, AS “Latvenergo” realizē vienu no lielākajiem atjaunojamo energoresursu izmantošanas projektiem Latvijā, informē AS “Latvenergo” Komunikācijas direktors Andris Siksnis. Jau 2012./2013. gada apkures sezonā Liepājai siltumu piegādās no jaunās biokoģenerācijas stacijas. Šis projekts ir daļa no SIA “Liepājas enerģija” septiņu gadu siltumapgādes rehabilitācijas programmas ar kopējo plānoto investīciju 30 miljoniem latu.

Viens no AS “Latvenergo” stratēģiskajiem mērķiem ir atjaunojamo energoresursu projektu realizācija, attīstot diversificētu un videi draudzīgu ražošanas portfeli. Šī stratēģiskā mērķa ietvaros AS “Latvenergo” meitas sabiedrība SIA “Liepājas enerģija” realizē projektus, kur kā kurināmais tiks izmantots atjaunojamais energoresurss – šķelda.

Kopš 2006.gada AS „Latvenergo” kopīgi ar pārējiem uzņēmuma dalībniekiem veicot investīcijas SIA „Liepājas enerģija”  izveidē, to kopējais apjoms līdz 2012.gada beigām būs sasniedzis teju 30 miljoni latu. Šajā laikā ir realizēti vairāki pilsētas siltumapgādes uzlabošanas projekti, padarot Liepāju par pilsētu, kurā siltumenerģijas tarifs, neskatoties uz gāzes cenu paaugstināšanos, samazinās. Šī gada novembrī tiks pabeigta biokoģenerācijas stacija, kas saražos aptuveni 20% no visa SIA „Liepājas enerģija” siltumenerģijas apjoma, t.i., ap 45 tūkst. MWh gadā.

Līdz ar biokoģenerācijas stacijas darbības sākšanu, zaļās enerģijas īpatsvars SIA „Liepājas enerģija” būs 20%, jo līdz šim uzņēmumā izmantoja tikai fosilo kurināmo – dabas gāzi. SIA „Liepājas enerģija” pašreiz analizē vēl vienu projektu – ūdens sildāmo katlu izbūvi, kurā kā kurināmo izmantos vietējo atjaunojamo resursu – šķeldu. Tā ļaus vēl par 40% palielināt zaļās enerģijas īpatsvaru SIA „Liepājas enerģija” saražotās enerģijas apjomā.  Tādējādi,  kopā ar līdzīgiem projektiem, kas tiek īstenoti arī citviet, t.sk. Rīgā, Jelgavā, Ventspilī, tas būs nozīmīgs ieguldījums Latvijas zaļās enerģijas apjoma palielināšanā Latvijā. Šo projektu realizācijas rezultātā, Liepāja būs ieguvusi diversificētu siltumenerģijas ražošanas bāzi, kurā iespējams strādāt kā kurināmo izmantojot gan gāzi, gan arī biomasu – šķeldu, kas noteikti padarīs Liepājas siltumapgādi drošāku energonesēju piegādes krīžu gadījumā.

 

Avots:www.liepajniekiem.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *