Apspriež koksnes biomasas loģistikas sistēmas izveidošanas nepieciešamību

Trešdien, 28. martā Latvijas Pašvaldību savienības domes sēdē Zemkopības ministrijas (ZM) Meža departamenta speciālisti novada domju vadītājus iepazīstināja ar ZM aktivitātēm enerģētiskās koksnes loģistikas sistēmas izveidošanai.

Pašvaldību vadītāji tikai iepazīstināti ar ZM un nozares nevalstisko organizāciju un uzņēmumu kopīgo redzējumu par koksnes biomasas loģistikas sistēmas izveidošanas nepieciešamību un attīstības iespējām. Šobrīd koksnes biomasas izmantošanas potenciāls Latvijā nav pilnībā izmantots. Vietējam patērētājam netiek piegādāta visa meža šķelda (lielākā daļa no kopšanas cirtēm privātajos mežos, apauguma ārpus meža u.c.) Iemesli ir vairāki: gan nelieli šķeldu apjomi privātajos mežos un nepietiekama kvalitāte, gan sezonāls pieprasījums apkures sezonā.  Koksnes biomasas loģistikas sistēmas attīstība, veidojot starpkrautuves koksnes  biomasas uzglabāšanai, uzlabotu šķeldas kvalitāti, radītu vietu kamīnmalkas ražošanai (palielinot malkas realizācijas vērtību 2,5 līdz 3 reizes) un citu specifisku produktu ražošanai, tādējādi  radot jaunas darba vietas, kā arī  izlīdzinātu šķeldu pieprasījuma siltuma ražošanai sezonalitāti.

Pašvaldību vadītāji ar interesi noklausījās šīs aktuālās tēmas izklāstu un pauda gatavību līdzdarboties, lai atrastu optimālu risinājumu, jo pašvaldībām energoapgādes jautājumi ir ļoti aktuāli. Sanāksmes laikā klātesošie vienojās, ka Latvijas Pašvaldību savienība apzinās pašvaldības, kas ir ieinteresētas koksnes biomasas loģistikas sistēmas izveidošanā, lai tās iesaistītu ZM speciālistu darba grupā šās sistēmas izstrādei.

 

Avots:www.zm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *