Krievijā plāno realizēt apjomīgu torificēto kokskaidu granulu ražošanas projektu

27.martā Arhangeļskas apgabala gubernators Igors Orlovs tikās ar Krievijas – Amerikas kopuzņēmuma „Midway United Limited” delegāciju un Skandināvijas firmu pārstāvjiem, lai pārrunātu jautājumus saistībā ar apgabala teritorijā realizējamo jaunās paaudzes biokurināmā ražošanas projektu.

Torificēto kokskaidu granulu ražošanas tehnoloģija ieviesta salīdzinoši nesen un pagaidām nav plaši izplatīta. Eiropas biokurināmā ražotāji gan dotā produkta ražošanu vērtē kā nerentablu. Taču Krievijas Valdība ir gatava atbalstīt jaunā produkta izstrādi un ražošanu, jo torificēto granulu izmantošanai ar oglēm darbināmajās termoelektrostacijās nav nepieciešama iekārtu nomaiņa. Turklāt tām ir lielāka siltumspēja nekā parastajām kokskaidu granulām un tās neuzsūc mitrumu, tādējādi to pārvadāšanai un uzglabāšanai nav nepieciešamas slēgtas telpas.

„Midway United Limited” plāni šai biznesa nišā ir vērienīgi – līdz 2020.gadam uzņēmums Krievijā plāno uzcelt vairākas šāda veida rūpnīcas, kurās kopumā tiktu saražoti līdz 10 miljoni tonnu biokurināmā. Aptuveni trešdaļa no šī apjoma varētu tikt saražota Arhangeļskas apgabalā. Šobrīd tiek gatavots pirmās rūpnīcas būvniecības projekts, kur paredzētā ražošanas jauda ir 70 000 tonnu granulu gadā. Rūpnīcas darbības sākums plānots 2013.gada decembrī.

Projekta otrajā kārtā plānota piecu šādu rūpnīcu būvniecība ar jaudu līdz 1 000 000 tonnu granulu gadā. Savukārt projekta trešā etapa īstenošanas rezultātā, visu rūpnīcu kopējā ražošanas jauda varētu sasniegt 3 000 000 tonnu granulu gadā.

Ja ambiciozie plāni tiks realizēti, Krievija šai jomā varētu apsteigt Eiropu un Ameriku. Uz šo brīdi torificētās granulas visā pasaulē ražo aptuveni 10 uzņēmumi. Līderi ir ASV un Kanāda. Eiropā viens no lielākajiem jaunās paaudzes granulu ražotājiem atrodas Nīderlandē.

Jau ziņots, ka analogu granulu rūpnīca top Britu Kolumbijā, kur ražošanu plānots uzsākt jau šogad. Kanādas uzņēmums  “Biomass Secure Power” turpmāko trīs gadu laikā plāno laist ekspluatācijā vēl piecas šāda veida granulu rūpnīcas ar kopējo ražošanas jaudu 3,5 miljoni tonnu produkcijas gadā. Uzstādīto mērķi uzņēmums  pamato ar pieaugošo biomasas granulu kā alternatīva kurināmā  pieprasījumu pasaules tirgū.

 

Avots:http://forestdialogue.livejournal.com/133171.html

www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *