Pavasara lielākais stādu audzētāju pasākums – Latvijas Stādu parāde 2012

Jau zināms, ka pavasara lielākais Latvijas stādu audzētāju pasākums Latvijas Stādu parāde 2012, ko Stādu audzētāju biedrība organizē jau devīto gadu pēc kārtas, šogad notiks Siguldā, Svētku laukumā 4. – 5. maijā.

Latvijas Stādu parādes mērķis ir popularizēt Latvijā audzētus stādus un to ražotājus, jo dalībniekiem ir viens pamatnoteikums – Stādu parādēs apmeklētājiem piedāvāt tikai Latvijā audzētus stādus.

Stādu parādes apmeklētājiem šogad tiks piedāvāta:

  • Latvijā audzētu stādu izstāde-gadatirgus un iespēja iegādāties Latvijā audzētus stādus;
  • Retu un neparastu formu stādu izsole;
  • Amatnieku gadatirgus, dārzkopības preču un tehnikas tirdzniecība;
  • Stādu audzētāju un apzaļumotāju veidoti ekspozīciju stendi. Jau šobrīd zināms, ka ekspozīcijas veidos: Zaļenieku kokaudzētava, SIA Zaļā Rota, Z/S Pīlādži, A/S Latvijas valsts meži Kalsnavas un Strenču kokaudzētavas, Kokaudzētava Bulduri, Kokaudzētava Baltezers u.c.
  • Jauna Stādu audzētāju biedrības rīkota akcija “Gada stādi 2012” ar mērķi popularizēt Latvijas stādu audzētavās pieejamos stādus un katru gadu izcelt 3 gada populārākos stādus no katras grupas: Lakstaugi (ziemcietes, vasaras puķes), Kokaugi un Pārtikā izmantojami augi.
  • Svētku laukuma centrā bērniem būs iespēja izklaidēties bērnu stūrītī, kur Kalsnavas arborētums priecēs bērnus un pieaugušos ar dažādām atraktīvām un izglītojošām spēlēm.

Pasākuma rīkošanu atbalsta: A/S Latvijas valsts meži, žurnāls “Dārza pasaule”, žurnāls “Ilustrētā Junioriem” un dārzkopības portāls http://www.horti.lv.

 

Avots: http://www.staduparade.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *