Dabas draugi aicināti uz ikgadējiem putnu vērošanas pasākumiem

No 13. līdz 15.aprīlim Latvijas Ornitoloģijas biedrība, CEMEX un Dabas aizsardzības pārvalde aicina dabas draugus piedalīties “CEMEX Putnu dienās”. Šajā pavasarī tiek piedāvāti 20 bezmaksas pasākumi – 17 putnu vērošanas ekskursijas un 3 putnu būrīšu gatavošanas darbnīcas. Pasākumi notiks putniem iemīļotās vietās Rīgā un citur Latvijā. Ekskursijas vadīs pieredzējuši ornitologi un aktīvi putnu vērotāji.

Viesturs Ķerus, Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs, norāda: „Putnu dienas ir iespēja atzīmēt gājputnu atgriešanos, vienkārši tos vērojot vai gatavojot putnu būrīšus. Laikā, kad ekonomiskās problēmas un vajadzības ir izvirzītas priekšplānā, tā ir arī iespēja apjaust, ka pastāv arī citas vērtības. Esam pateicīgi, ka nu jau kārtējo gadu CEMEX atbalsta šī pasākuma norisi.”

„CEMEX Putnu dienas” sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību ir kļuvis par tradicionālu un sirdij tuvu sadarbību mūsu uzņēmumam.  Jau vairākus gadus „CEMEX Putnu dienas” visā Latvijā pulcē cilvēkus, kas caur putnu dzīves vērojumiem vēlas rast ciešāku izpratni un harmoniju ar dabu, un ik gadu uzzina kaut ko jaunu un pārsteidzošu par Latvijas bagātīgo putnu pasauli. Vide un bioloģiskā daudzveidība „CEMEX” uzņēmumam ir viena no septiņām ilgtspējīguma prioritātēm, savukārt putni ir nozīmīgs ekosistēmas veselības indikators. Mēs no sirds priecājamies, ka cilvēku atsaucība ik gadu ir tik liela!” norāda SIA „CEMEX” valdes priekšsēdētājs Enrike Garsija (Enrique Garcia).

Dalība putnu vērošanas ekskursijās un būru veidošanas darbnīcās ir bez maksas. Piedalīties var ikviens interesents, iepriekš piesakot savu dalību. Lai dabas vērošana būtu sekmīgāka, apmeklētāji aicināti iespēju robežās ņemt līdzi arī savus binokļus un putnu noteicējus.

 

Lasīt vairāk:www.daba.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *