Jelgavas Pilsētas svētku laikā maijā notiks kokapstrādes nozares dienas

«Mēs, kokapstrādes nozares pārstāvji, vēlamies popularizēt savu nozari, jo īpaši tāpēc, ka Jelgava veidojas par ļoti nopietnu un spēcīgu kokapstrādes centru,» tā viens no idejas autoriem un pasākumu organizatoriem, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta direktors Andrejs Domkins, piebilstot, ka aicināti atsaukties nozares pārstāvji, kuri vēlas piedalīties pasākumā.

Ideja nozares pārstāvjiem radusies, jo Jelgavā darbojas vairāki kokapstrādes uzņēmumi, amatnieki, un te var iegūt ar nozari saistītu gan profesionālo, gan augstāko izglītību. «Vairumam uzņēmumu šobrīd primārais ir strādāt uz eksportu, tāpēc daudzi nemaz nezina, ka Jelgavā ir tādi uzņēmumi, kas izgatavo virkni koka izstrādājumu,» norāda A.Domkins.

Ar pašvaldības aģentūru «Kultūra» panākta vienošanās, ka kokapstrādes nozares dienas «Zemgales koka darbnīca» notiks Jelgavā Pilsētas svētku laikā, 25. – 26. maijā. Norises vieta – tirdzniecības centrs «Pilsētas pasāža», Driksas ielas gājēju posms un Katoļu ielas posms no Driksas ielas līdz Lielajai ielai. Pasākuma organizatori stāsta, ka tirdzniecības centra 2. stāvā pulcēsies mēbeļu, logu, grīdu ražotāji, kas demonstrēs savus izstrādājumus. «Mums šoreiz būtiski ir nevis pārdot, bet pastāstīt par sevi,» tā «Nakts mēbeļu» vadītājs un arī viens no pasākuma organizatoriem Juris Griķis, norādot, ka Latvijā uzņēmējiem ir jāturas kopā, lai izveidotu spēcīgāku zīmolu un kļūtu par nopietnākiem konkurentiem pasaules tirgū. Savukārt Driksas ielā sevi prezentēs izglītības iestādes (Jelgavā nozares speciālistus gatavo Rietumzemgales profesionālās izglītības kompetences centrs «Jelgavas Amatniecības vidusskola» un LLU), kā arī tur notiks dažādas aktivitātes, piemēram, viens no koka automodeļu sacensību posmiem un radošās darbnīcas bērniem, kā arī amatnieku demonstrējumi. «Savu šarmu pasākumam varētu piešķirt arī dažādas vēstures liecības, piemēram, kājminamā virpa,» piebilst Latvijas Amatniecības kameras prezidents jelgavnieks Vilnis Kazāks.

 

Avots:www.jelgavavestnesis.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *