SIA “Arbo” pasīvie koka logi un ārdurvis testos uzrāda maksimālos rezultātus

SIA “Arbo” sadarbībā ar Vācijas alumīnija ražotāju “Gutmann” AG veica gaisa caurlaidības un ūdens necaurlaidības testu pasīvajam koka logam un ārdurvīm, kā rezultātā sasniedza un pārsniedza maksimālos standartos noteiktos klasifikācijas rezultātus.

SIA “Arbo” ražotais priedes koka uz iekšu verams pasīvais logs ar Gutmann MIRA therm 08 uzlikām, divkameru stikla paketi un Vācijā ražoto Roto Designo furnitūru ar slēptajām eņģēm gaisa caurlaidības testā sasniedza  4. jeb pašu augstāko klasi un izturēja vairāk kā 600 Pa lielu gaisa spiedienu. Ūdens necaurlaidības testā šis logs izturēja 950 Pa lielu spiedienu, kas ir aptuveni 97 kg svara spēks uz 1 m2, un salīdzinājumam maksimālā ūdens necaurlaidības klase saskaņā ar standartu EN 12208 gan logiem, gan durvīm ir 9A jeb 600 Pa. Arī priedes koka uz iekšu veramās pasīvās ārdurvis ar Gutmann MIRA therm 08 uzlikām, Vācijā ražotajām Simonswerk BAKA eņģēm, KFV furnitūru un zemo alumīnija slieksni gaisa caurlaidības testā sasniedza 4. klasi. Savukārt ūdens necaurlaidības testā tika sasniegti rezultāti 950 Pa aizslēgtām un 600 Pa neaizslēgtām durvīm.

“Lieliskie testu rezultāti mūs ļoti iepriecina, jo šis bija tāds kā ģenerālmēģinājums pirms testu veikšanas šonedēļ notificētā laboratorijā Lielbritānijā, ko veiks BM Trada. Šie testi palīdz pārliecināt mūsu klientus par logu un durvju augsto kvalitāti,” komentē SIA “Arbo” tirdzniecības direktors Edmunds Domkins.

Minētais logs atbilst Secured by Design prasībām, kas ir Lielbritānijas Vecāko policijas virsnieku asociācijas projekts māju un komerctelpu aizsardzības veicināšanai pret ielaušanos. Savukārt durvis atbilst 24 PAS standartam, kas Lielbritānijā nosaka pastiprinātas drošības prasības durvju komplektējošām daļām. Testi tika veikti Gutmann AG laboratorijā, ko verificējusi starptautiska notificēta Vācijas logu un durvju testēšanas un sertificēšanas laboratorija IFT Rosenheim. Testu rezultātu klasifikāciju gaisa caurlaidībai nosaka standarts EN 12207 un ūdens necaurlaidībai standarts EN 12208.

SIA “Arbo” ir lielas jaudas koka logu un durvju ražotāja un eksportētāja, kā arī lokāla mēroga būvniecības uzņēmums Ventspilī. Uzņēmums dibināts 1991. gadā, tas nodarbina 72 cilvēkus  un 2011. gada apgrozījums bija 2 841 771 LVL.

 

Avots:www.arbo.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *