Koksnes polimēru kompozītu izmantošana māju būvniecībā ASV kļūs plašāka

Pamazām atjaunojoties māju būvniecības tirgum un palielinoties pieprasījumam pēc būvmateriāliem, līdz 2015.gadam pieprasījums pēc koksnes polimēru kompozītmateriāliem jeb WPC (Wood plastic composite) ik gadu ASV, sagaidāms, pieaugs par aptuveni 13%, līdz sasniegs 1,18 miljonus tonnu produkcijas gadā 5,4 miljardu dolāru vērtībā, liecina kompānijas „Freedonia” šā gada sākumā publicētā tirgus pētījuma “Wood-plastic composite & plastic lumber” gaitā izdarītie secinājumi.

Prognozēts, ka kompozītmateriāli un tā saucamā plastmasas koksne jaunu mājokļu būvniecībā kļūs aizvien populārāka un pamazām aizstās līdz šim tradicionālos dabiskos koka būvmateriālus.

Visstraujāk pieprasījums pēc koksnes un plastmasas kompozītmateriāliem šai laika periodā pieaugs terases dēļu segmentā, kam sekos ārējais māju apšuvums, logi un durvis.

Pētījumā atzīmēts, ka māju būvniecībā šis materiāls kļūst arvien iecienītāks, jo ir videi draudzīgs, noturīgs pret pūšanu un pelējumu, nav jākrāso vai jāimpregnē, ir viegli uzstādāms un kopjams. Turklāt vizuāli ne ar ko neatšķiras no dabiskā koka. Šo pašu iemeslu dēļ kompozītmateriāli varētu gūt gana lielu atsaucību arī dārza produktu segmentā.

 

Avots:www.plasteurope.com

www.freedoniagroup.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *