Darba vizītē Latvijā ieradīsies Izraēlas enerģētikas un ūdens resursu ministrs

Ekonomikas ministrs Daniela Pavļuts šodien, 17.aprīlī, tiksies ar Izraēlas enerģētikas un ūdens resursu ministru Uzi Landau (Uzi Landau), lai pārrunātu Latvijas un Izraēlas divpusējās ekonomiskās sadarbības jautājumus.

Tikšanās laikā plānots pārrunāt sadarbību enerģētikā, uzņēmējdarbības vides pilnveidošanas pasākumus un ekonomisko situāciju Latvijā, kā arī potenciālās jomas sadarbības veicināšanai.

Latvijas skatījumā ir vairākas jomas ciešākai Latvijas un Izraēlas ekonomiskajai sadarbībai. Latvija būtu ieinteresēta attīstīt sadarbību informācijas tehnoloģiju (IT), biotehnoloģiju, tūrisma, veselības tūrisma, izglītības, inovācijas, pārtikas ražošanas, transporta un loģistikas, kokrūpniecības, kā arī metālapstrādes nozarēs.

2011. gadā Latvijas tirdzniecības apgrozījums ar Izraēlu sasniedza 44,3 miljonus eiro (31,13 miljonus latu). Latvijas eksports uz Izraēlu veidoja 24,7 miljonus eiro (17,35 miljonus latu), bet imports – 19,6 miljonus eiro (13,77 miljonus latu).

No koksnes produktiem uz Izraēlu pērn visvairāk no Latvijas eksportēti zāģmateriāli – 3,46 miljonu latu vērtībā (2010.gadā – 1,72 miljonu latu vērtībā) un saplākšņi – 979,7 tūkstošu latu (-1%) vērtībā. Šā gada pirmajos divos mēnešos saplākšņi uz šo valsti no Latvijas eksportēti 202,3 tūkstošu latu vērtībā, kas ir teju trīs reizes vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt zāģmateriāli – 466,9 tūkstošu latu vērtībā (+23%). 2011.gadā Izraēla ierindojusi 37.vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. Saskaņā ar “Lursoft” datiem Latvijā darbojas 246 uzņēmumi ar Izraēlas kapitālu.

 

Avots:www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *