Ielikts pamatakmens “Fortum” biomasas koģenerācijas stacijai Jelgavā

Piektdien, 20.aprīlī, Jelgavā, Rūpniecības ielā 73, iemūrēts biomasas koģenerācijas stacijas pamatakmens. Ar kapsulas iemūrēšanu pamatakmenī svinīgi atzīmēta jaunās “Fortum” biomasas koģenerācijas stacijas būvniecības uzsākšana. Tā būs lielākā un modernākā koģenerācijas stacija Latvijā, kas savā darbībā izmantos atjaunojamos energoresursus. Plānots, ka stacija tiks nodota ekspluatācijā 2013.gada rudenī.

Jelgavas biokurinamā koģenerācijas stacijas paredzētā siltumenerģijas jauda ir 45 MW un plānots, ka gadā tā saražos 230 GWh siltumenerģijas, kas tiks nodota Jelgavas centralizētās siltumapgādes sistēmā. Paredzētā elektriskā jauda stacijai ir 23 MW, un gadā tā saražos 110 GWh elektroenerģijas, kas tiks nodota Latvijas kopējā elektroenerģijas pārvades tīklā. Ar šo jaudu stacija spēs nodrošināt 85% no Jelgavas centralizētās siltumapgādes, izmantojot atjaunojamos energoresursus.

“Pēc stacijas atklāšanas siltumapgāde Jelgavā gandrīz pilnībā tiks nodrošināta ar videi draudzīgām tehnoloģijām. Investīcijas videi draudzīgā enerģijas ražošanā veicinās ilgtspējīga enerģijas tirgus attīstību, un tas ir viens no “Fortum” darbības pamatprincipiem. Mēs uzskatām, ka šīs investīcijas ir lielisks ieguldījums ne tikai Jelgavas pilsētas ilgtspējīgā attīstībā, bet arī iezīmē jaunu posmu atjaunojamās enerģijas ražošanā Latvijā,” komentējusi SIA “Fortum Jelgava” valdes priekšsēdētāja Ginta Cimdiņa.

Patlaban Jelgavas siltumapgāde pilnībā tiek nodrošināta kā kurināmo izmantojot dabasgāzi. Biomasas koģenerācijas stacijā tiks izmantota šķelda, ko iepirks no vietējiem piegādātājiem. Paredzams, ka atbalsts vietējās kokapstrādes un meža industrijai ne tikai samazinās atkarību no importētajiem fosilā kurināmā resursiem un atstās labvēlīgu iespaidu uz Latvijas ekonomiku, bet arī nodrošinās stabilāku siltumenerģijas tarifu Jelgavas iedzīvotājiem.

Uzņēmuma kopējais investīciju apjoms stacijas un ar to saistītās infrastruktūras būvniecībā ir 70 miljoni eiro, kas ir viens no lielākajiem investīciju projektiem Latvijā. Papildus 6 miljoni eiro šim projektam piešķirti no Eiropas Savienības struktūrfondiem.

 

Avots:www.jelgavniekiem.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *