Celulozes un papīra industrijas attīstībā Ķīna investēs 40 miljardus eiro

Izmantojot Somijā izstrādātās tehnoloģijas un gūtos sasniegumus papīrrūpniecībā, Ķīna ir apņēmusies turpināt veicināt celulozes un papīra ražošanas industrijas attīstību, lai jau tuvāko piecu gadu laikā produkcijas izlaides apjomi šajā nozarē palielinātos par 30%.

Somijas ārējās tirdzniecības asociācija (Finpro) sadarbībā ar Somijas augsto tehnoloģiju nozaru federāciju (FFTY) strādā pie Somijas pētnieciski tehnisko zināšanu apvienošanas projekta un šo zināšanu ieviešanas Ķīnas tirgū.

Aptuveni 30 – 50 jaunu papīra ražošanas iekārtu iegādē un desmitiem darbojošos iekārtu modernizācijā Ķīna gatavojas investēt līdz 40 miljardus eiro. 2011.gadā Ķīnā tika saražoti aptuveni 93 miljoni tonnu papīra produkcijas (tai pašā laikā Somijā – 12 – 15 miljoni tonnu). Tuvāko piecu gadu laikā šo apjomu plānots palielināt par aptuveni 20 – 30 miljoniem tonnu.

Pateicoties pieaugošajam pieprasījumam Āzijas tirgū, kā arī stingrākām ekoloģiskajām prasībām, kas attiecas uz energoefektivitāti, kaitīgiem izmešiem un ūdens patēriņu, investori kļuvuši aktīvāki un tā vietā, lai būvētu jaunas fabrikas, veic ieguldījumus esošo rūpnīcu modernizācijā.

 

Lasīt vairāk:www.finpro.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *