Karēlijā plānots uzsākt vērienīga kokapstrādes kompleksa būvniecību

Karēlijas valdības sēdē š.g. 25.aprīlī tika parakstīta vienošanās par liela, mūsdienīga koksnes pārstrādes kompleksa būvniecību Pudožas rajonā (Karēlijā). Lai nodrošinātu pilnu pārstrādes ciklu no mežizstrādes, apaļkoku zāģēšanas līdz gatavai produkcijai, kā arī koksnes atlikumu pārstrādi un izmantošanu, investīciju projekta ietvaros paredzēts izbūvēt zāģētavu, torificēto granulu ražotni, siltumelektrostaciju, kas tiks darbināta ar kokapstrādes atliekām un dažāda veida infrastruktūras objektus.

Projekta mērķis ir izveidot mūsdienīgu koksnes pārstrādes kompleksu, kurā tiks ražoti finierkluči, zāģmateriāli, torificētās granulas, siltum- un elektroenerģija, kā arī līmētie bērza koksnes izstrādājumi. Gadā paredzētais pārstrādājamais koksnes apjoms – 1,7 miljoni kubikmetru. Projekta konkurētspēju nodrošinās mūsdienu tehnoloģiju izmantošana, zema saražojamās produkcijas pašizmaksa un bezatlikumu ražošana. Tāpat svarīgs faktors ir plānotā kompleksa ģeogrāfiskais izvietojums. Kopumā investējot aptuveni 341,6 miljonus eiro, projektu plānots realizēt divu gadu laikā. Jaunajā kompleksā saražojamā produkcija ir pieprasīta – plaši pazīstamas rietumu kompānijas jau izteikušas vēlmi noslēgt ilgtermiņa līgumus.

Investīciju projektam būs arī nozīmīgs sociālais efekts – Pudožas rajonā tiks radītas vairāk nekā 900 jaunas darba vietas un nodrošināts ievērojams nodokļu bāzes pieaugums.

 

Avots:www.gov.karelia.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *