Kokneses novadā izveidota medību koordinācijas padome

Tā ir pirmā šāda organizācija Latvijā, kas sekmēs sadarbību starp medniekiem, zemes īpašniekiem un pašvaldību.

Kokneses novada domes sēdē viens no darba kārtības jautājumiem, ko ierosināja deputāts un lauksaimnieks Jānis Miezītis, bija saistīts ar medību saimniecību un meža dzīvnieku radītajiem postījumiem, – saka medību koordinācijas padomes priekšsēdētājs un novada domes deputāts Edgars Mikāls. – Lai sagatavotu šo jautājumu, kopā sanāca zemnieki, mednieki, Valsts meža dienesta, uzņēmuma “Latvijas valsts meži” un pašvaldības pārstāvji. Galvenais jautājums bija meža dzīvnieku radītie postījumi, kuru dēļ visbiežāk arī rodas nesaskaņas starp medniekiem un zemes īpašniekiem.

Mūsu novadā gan šajā jomā nav būtisku konfliktsituāciju, tomēr nolēmām nodibināt medību koordinācijas padomi, kas sanāktu reizi vai divas gadā, vai arī pēc nepieciešamības, kura varētu tādus jautājumus risināt. 12. aprīlī saskaņā ar novada domes lēmumu šādu padomi arī nodibinājām. Jau nākamajā dienā zvanīja vairāki zemes īpašnieki, kuri lūdza palīdzību samazināt meža dzīvnieku radītos postījumus. Kāds zemnieks no Bebriem, kurš nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību, uztraucas, ka viņa āboliņa lauku pārāk bieži “apciemo” mežacūkas. Kopā ar vietējiem medniekiem būs viņam jāpalīdz, samazinot mežacūku populāciju šajā apvidū.   

Ja kādam lauksaimniekam rastos problēmas ar meža dzīvnieku postījumiem un vietējais mednieku kolektīvs vien nespētu palīdzēt, kopīgi ar visām iesaistītajām pusēm mēs izvērtētu radušos situāciju un, piesaistot citu kolektīvu medniekus, problēmu atrisinātu.

Vienlaikus mūsu koordinācijas padomes mērķis ir pierādīt, ka arī ar pašreizējo medību kārtību ir iespējams efektīvi cīnīties ar meža dzīvnieku radītajiem postījumiem. Turklāt veidosies laba sadarbība starp medniekiem un lauksaimniekiem, plānojot gan sējumu platības, gan medību saimniecības objektus, gan operatīvi informējot par postījumu vietām, skaidro E. Mikāls.

 

Avots:www.staburags.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *