Konferencē uzsver meža nozares nozīmīgumu Latvijas tautsaimniecībā

Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Edvards Smiltēns 24. un 25. aprīlī Rīgā notikušajā starptautiskajā konferencē “Invest in Forest” dalībniekiem vērsa uzmanību uz meža nozares nozīmīgumu Latvijas tautsaimniecībā, ņemot vērā meža resursu ilgtspēju, kas paver jaunas ražošanas un inovāciju iespējas gan esošajās, gan jaunās ar mežu saistītās darbībās.

Konference organizēta, jo pašlaik nepieciešams diskutēt par vairākām aktuālām tēmām, tostarp par meža apsaimniekošanu un meža īpašuma vērtēšanu. Svarīgi ir tas, ka pieaug Baltijas jūras reģiona, arī Latvijas nozīme starptautisko meža investoru acīs. Augošais kokmateriālu pieprasījums aizvien vairāk aktualizē meža nozīmi un investori mežu saredz kā drošu ieguldījumu nākotnē.

„Latvijas mežs ir bagātība un vērtība, un tā ir jāizmanto. Pirms pārdot savu mežu, Latvijas iedzīvotājiem ir jāapzinās, ka ieguvumu no meža mēs varam saņemt paši. Tas, ka Latvijas kokmateriālu cena ir zemāka nekā virknē citu Eiropas Savienības valstu, nozīmē vienu – mums ir uz ko tiekties. Piemēram, meža hektāru Dānijā var pārdot par septiņiem tūkstošiem eiro, bet Latvijā četras piecas reizes lētāk, un tas nozīmē, ka darāmā, lai mūsu īpašumu vērtība ievērojami augtu, ir vēl ļoti daudz. Latvijas meža zinātnieki atzīst, mēs sava meža vērtību varam paaugstināt pat vairāk nekā trīs reizes,” uzsvēra ZM parlamentārais sekretārs Edvards Smiltēns.

Konferences dalībnieki aktīvi diskutēja, kādi ir galvenie faktori, kas nosaka meža vērtību, un kā panākt resursu ilgtspējīgu pieaugumu, kā arī par atdevi no investīcijām ne vien Latvijas, bet arī Eiropas un pasaules mežā.

Konferencē piedalījās meža industrijas profesionāļi un eksperti no dažādām Eiropas valstīm – Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, Dānijas un Vācijas.

 

Avots:www.zm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *