Ārlietu ministrs aicina Malaizijas uzņēmējus sadarboties ar Latviju

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs darba vizītes laikā Malaizijā iezīmējis potenciālās sadarbības nozares ekonomikā, tai skaitā kokrūpniecību, informācijas un telekomunikāciju tehnoloģijas, farmāciju un izglītību. Malaizijas tirdzniecības un industriju ministrs vēlējās dzirdēt Latvijas viedokli par ekonomisko situāciju Eiropas Savienībā, kā arī atzinīgi novērtēja paveikto Latvijā ekonomiskās krīzes pārvarēšanai. “Ekonomiskā krīze ir ļāvusi Latvijas uzņēmējiem meklēt jaunus tirgus ekonomiskajai sadarbībai, tai skaitā ar Malaiziju, tāpēc darba vizītē piedalās arī Latvijas izglītības un kokrūpniecības nozaru, kā arī Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameras pārstāvji”, sarunā ar tirdzniecības un industriju ministru Mustapu Mohamedu pauda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Būtiskas bija sarunas par ES-Malaizijas Brīvās tirdzniecības līgumu, kas pavērtu plašākas iespējas arī Latvijas uzņēmējiem strauji augošās Dienvidaustrumāzijas valsts tirgū. Abas puses apmainījās viedokļiem par aktuālajiem notikumiem pasaulē.

Malaizijas Tirdzniecības un attīstības korporācija organizēja kontaktbiržu ārlietu ministra delegācijā pārstāvētajiem uzņēmumiem un ārlietu ministrs aicināja Malaizijas uzņēmējus viesoties Latvijā tirdzniecības misijā, lai tuvāk izpētītu tirdzniecības iespējas.

Pēc Malaizijas apmeklēšanas E.Rinkēvičs turpina savu vizīti Dienviaustrumāzijas reģionā un dodas uz Bruneju, kur notiek ES-ASEAN ārlietu ministru sanāksme. Tālāk ārlietu ministrs apmeklēs arī Indonēziju un Singapūru. Darbā vizītēs Malaizijā, Indonēzijā un Singapūrā ārlietu ministru pavada uzņēmēju delegācija, kas pārstāv izglītības, kokrūpniecības, farmācijas, kā arī augsto tehnoloģiju nozares. Uzņēmēju delegācijas programmu organizē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Ārlietu ministriju.

 

Avots:www.mfa.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *