“R Grupa” plāno kāpināt mežizstrādes apjomu virs viena miljona kubikmetru

Pērn piektais lielākais mežizstrādātājs Latvijā – SIA “R Grupa” pirmo soli iecerējis spert jau šogad un mežizstrādes apmēru salīdzinājumā ar 2011.gadu teju vai dubultot.

„Pērn mežizstrādes apjoms bija 361 000 m3, kas ir par 8000 m3 mazāk nekā 2010.gadā, toties šogad tas būs 640 000 m3,” iecerēto atklāj uzņēmuma valdes loceklis Juris Rūsa. Viņš atzīst, ka pie sasniegtā apstāties neplāno, jo iecerēta turpmāka mežizstrādes apjomu kāpināšana. „Saskaņā ar uzņēmuma izstrādāto attīstības plānu, jau 2015.gadā „R Grupa” pārsniegs maģisko viena miljona kubikmetru apmēru,” tā J. Rūsa.

Viņš skaidro, ka uzņēmuma rīcībā ir liels tehnikas daudzums, tomēr liela daļa meža traktoru ir savu nokalpojusi. „Tieši tādēļ šogad ir paredzēts iegādāties deviņus jaunus mežā strādājošus traktorus (harvesterus un forvarderus), kuri būs daudz efektīvāki, ar augstāku darba ražīgumu,” investīciju plānu ieskicē J. Rūsa. Tiesa gan, jauna un moderna tehnika ir tikai viens no uzņēmuma stūrakmeņiem, jo otrs ir vēl svarīgāks – profesionāli speciālisti. „ Jā, profesionāli meža tehnikas operatori ir viena no vājākajām vietām, tomēr pakāpeniski arī šis jautājums tiks atrisināts, jo plānojam piesaistīt pašreizējos Ogres valsts tehnikuma audzēkņus,” skaidro J. Rūsa.

Lai arī vairāki mežizstrādātāji ir pauduši bažas par to, ka lielākais mežizstrādes pakalpojumu izmantotājs AS „Latvijas valsts meži” jau 2012.gadā vairāk nekā par vienu miljonu kubikmetru ir samazinājis apjomu un nākamajos gados paredzējis, ka šī tendence būs lejupejoša, SIA „R Grupa” šis fakts nebiedē, jo uzņēmums iecerējis mežizstrādes pakalpojumus sniegt arī Skandināvijā. Darba pieredze ārvalstīs jau ir – Vācijā, vējgāžu likvidēšanā. Teju divus gadus šādus pakalpojumus „R Grupa” sniegusi arī Francijā.

 

Avots: “Dienas Bizness” (02.05.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *