Dienas Bizness: Ienākumi pārsniedz iepriekšējo gadu uzstādītos rekordus

Asociācijas “Latvijas Koks” apkopotie dati liecina, ka līdz šim labākais – 2008. gada pirmajā ceturksnī sasniegtais rādītājs (63,39 miljoni latu) šogad pārsniegts par 4,56 miljoniem latu. To veicināja labas cenas, eksporta un arī vietējā tirgū pārdotās produkcijas apjoma kāpums.  Turpmākais neto apgrozījuma pieaugums ir ļoti atkarīgs ne tikai no tā, kādi notikumi risināsies lielākajos ārvalstu noieta tirgos, bet arī no jaunu produktu un jaunu ražotņu darbības uzsākšanas Latvijā, norāda asociācijas izpilddirektors Andris Plezers.

“Nenoliedzami vislabākos rādītājus uzrāda plātņu ražotāji, kamēr citu jomu rūpniekiem ir minimāls kritums,” skaidro A. Plezers.

Kopējais asociācijā ietilpstošo uzņēmumu neto apgrozījums šogad pieaudzis par 13% jeb 7,84 miljoniem latu salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu 2011.gadā un sasniedzis gandrīz 68 miljonus latu. Visstraujāko pieaugumu procentuālā izteiksmē uzrāda AS “Latvijas Finieris” – par 16,4%. Šis uzņēmums visvairāk ieņēmumus kāpinājis arī naudas izteiksmē – par 4,7 miljoniem latu (līdz 33,52 miljoniem latu). Otrs pēc neto apgrozījuma lielākais asociācijas uzņēmums – SIA “Bolderaja Ltd” procentuālā izteiksmē ieņēmumus šogad kāpinājis par 7,3% (līdz 24,63 miljoniem latu).

“Pērnais gads bija labs, un šā gada pirmais ceturksnis bija vēl labāks,” tā neo apgrozījuma pieaugumu par 14% skaidro RSEZ SIA „Verems” valdes priekšsēdētājs Jānis Staris. Viņš cer, ka viss 2012.gads būs tikpat sekmīgs un uzņēmuma kopējie ienākumi būs lielāki nekā pērn. “Pieprasījums pašlaik pārsniedz uzņēmuma ražošanas iespējas,” norāda J. Staris. Jaudu palielināšanai gan ekonomiska pamatojuma nav, jo izejvielu – bērza finierkluču – Latvijā ir tik, cik ir, un vairāk to nebūs.

Diemžēl daļa uzņēmumu uzrāda kritumu. Vislielākais tas ir dedzināmās šķeldas ražošanas un tirdzniecības uzņēmumam SIA “Kilbe” – par 53,3%. “Tas ir saistīts uzņēmuma darbības stratēģijas maiņu, jo agrāk nodarbojāmies ar dedzināmās šķeldas tirdzniecību, kamēr tagad – tikai ar koksnes drupināšanas pakalpojumu sniegšanu,” tā uz jautājumu par ienākumu sarukuma iemesliem atbild uzņēmuma valdes loceklis Mārtiņš Ķeviņš. Viņš gan uzsver – svarīgākais nav apgrozījums, bet gan rentabilitāte, kas stratēģijas maiņas rezultātā paaugstinājusies, tāpēc apgrozījuma kritumam neesot negatīvas ietekmes.

 

Avots: “Dienas Bizness” (03.05.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *