Igaunijas Valsts mežu apsaimniekotāja peļņa 1.ceturksnī samazinājusies par 35%

Igaunijas Valsts mežu apsaimniekošanas centra (RMK) gūtie ieņēmumi šā gada pirmajos trīs mēnešos sastādīja 37,1 miljonu eiro, kas ir tikpat daudz, cik gadu iepriekš, savukārt tīrā peļņa samazinājās par 35% – no 12,4 miljoniem eiro 2011.gada pirmajā ceturksnī līdz 8,1 miljonam eiro šogad, liecina RMK mājas lapā publicētā informācija.

Lielākā daļa peļņas, tāpat kā līdz šim, gūta no koksnes un šķeldu realizācijas. Pirmo trīs mēnešu laikā kopsummā par 33,1 miljonu eiro RMK pārdeva 0,77 miljonus kubikmetru apaļkoku un par 3,1 miljonu eiro – 0,09 miljonus kubikmetru šķeldu. Koksnes pārdošanas vidējā cena gada laikā pazeminājās par 3,5% līdz 42,9 eiro par kubikmetru, savukārt šķelda realizēta par vidēji 33,7 eiro kubikmetrā.

Šogad, pēc Igaunijas valsts mežu apsaimniekotāja provizoriskiem aprēķiniem, RMK gūtie ienākumi sastādīs aptuveni  128,9 miljonus eiro, kas ir par 6% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt tīrā peļņa – tikai 11,5 miljonus eiro (-64%).

Jau ziņots, ka 2011.gada pirmajā pusē ievērojami palielinoties pieprasījumam koksnes tirgū un uzlabojoties eksporta iespējām kokrūpniecības nozarē, gada laikā RMK pārdevis līdz šim lielāko koksnes apjomu centra pastāvēšanas laikā – 2,7 miljonus kubikmetru. Tostarp 41% no pārdotā apjoma veidoja zāģbaļķi, 38% – papīrmalka, 10% – malka un 11% – šķelda un koksnes atlikumi.

 

Avots:www.rmk.ee

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *