LVM apsaimniekotajās platībās aktīvi turpinās meža atjaunošanas darbi

Līdz 7. maijam AS  “Latvijas valsts meži” (LVM) apsaimniekotajās meža platībās iestādīti 6059  hektāri meža, kas ir jau 61% no šajā pavasara sezonā plānotajiem 9925 hektāriem. Meža atjaunošanas darbu sekmīgu norisi veicinājuši labvēlīgie laika apstākļi, kas nodrošina arī augstu stādu ieauguma procentu. Uzņēmumam uzticētajos valsts mežos šogad plānots atjaunot 17,3 tūkst. ha meža, t.sk. iestādīt jaunos kociņus 11,4 tūkstošu ha platībā, šim mērķim izmantojot 32,9  miljonus stādu, kas ir lielākais rādītājs visā uzņēmuma darbības vēsturē. Dabīgā ceļā plānots atjaunot 5,9  tūkstošus ha meža.

AS „Latvijas valsts meži” mežkopības direktors Mārtiņš Gūtmanis: „Ar meža atjaunošanu saistītie darbi ir pirmais un arī pats būtiskākais posms, lai izaudzētu kvalitatīvu mežu nākotnē. Tieši tāpēc meža atjaunošanas darbiem mēs pievēršam vislielāko uzmanību.”

Kā liecina Valsts meža dienesta apkopotā informācija par meža atjaunošanu valstī, 2011. gadā Latvijā kopā atjaunoti 35,2 tūkst. ha meža, no kuriem pusi sastāda valsts meži – 17,6 tūkst. ha, pusi – pārējo īpašnieku meži – 17,6 tūkst. ha. Valsts mežos salīdzinājumā ar 2010.gadu atjaunots par 4,1 tūkst. ha vairāk, savukārt pārējo īpašnieku mežos meža atjaunošanas apjomi samazinājušies par aptuveni 2,7 tūkst. ha.

2011. gadā mežs mākslīgi atjaunots 12,9 tūkst. ha platībā (37 % no atjaunotās meža kopplatības). Valsts mežos mākslīgi atjaunoti 12,0 tūkst. ha (64 %), bet pārējo īpašnieku mežos – 1,7 tūkst. ha, kas ir 10 % no kopējās 2011. gadā atjaunotās meža platības pārējo īpašnieku mežos.

 

Avots:www.lvm.lv

www.vmd.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *