“Vatenfall” investē jaunu tehnoloģiju izpētē biomasas patēriņa palielināšanai

Viena no vadošajām enerģētikas kompānijām Eiropā – „Vatenfall” finansējusi Nīderlandes Enerģētikas pētniecības centrā veiktos pētījumus saistībā ar biomasas torifikāciju un kurināmo granulu ražošanu no šajā procesā iegūtās koksnes. Saskaņā ar kompānijas jauno darbības stratēģiju, ar cieto biokurināmo līdz 2020.gadam tiks aizstāta vairāk nekā puse no šobrīd „Vatenfall” elektrostacijās patērējamo ogļu. Pirmoreiz kombinēti ogļu un torificēto granulu dedzināšana lielos apjomos vienā no „Vatenfall” elektrostacijām Vācijā uzsākta aizvadītā gada jūnijā.

Palielinot biomasas patēriņa īpatsvaru enerģijas ražošanā līdz 55%, līdz 2020.gadam Zviedrijas enerģētikas kompānija „Vatenfall” ikgadējo CO2 izmešu daudzumu atmosfērā plāno samazināt par 8 – 10 miljoniem tonnu. Patērējot 4 miljonus tonnu ogļu un 5 miljonus biomasas sausnas, „Vatenfall” spēkstacijās gadā tiks saražotas 30 TWh (teravatstundas) elektroenerģijas.

Kompānijas mērķis ir jau 2015.gadā patērēt vairāk nekā vienu miljonu tonnu torificēto granulu, bet līdz 2020.gadam šī biokurināmā patēriņa apjomu kāpināt līdz 5 miljoniem tonnu gadā.

Torificēto granulu ražošana rūpnieciskos apjomos un tālāki pētījumi šai jomā tiek veikti vairākās pasaules valstīs. Bioloģiskās ogles tiek ražotas ar karbonizācijas (ko dēvē par pirolīzi) procesa palīdzību, kur koksne tiek sildīta bez skābekļa piekļuves 200 – 300 °C grādu temperatūrā. Atkarībā no apstrādes temperatūras, torificētas koksnes siltumspēja ir 18,5 – 22 MJ/kg, padarot to par labu alternatīvu izmantošanai ar oglēm darbināmajās elektrostacijās. Turklāt torifikācija atrisina loģistikas un citas problēmas, kas saistītas ar neapstrādātas biomasas izmantošanu.

 

Avots:www.infobio.ru

Lasīt vairāk:www.vattenfall.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *