Latvijas eksporta apjomi martā gandrīz sasnieguši viena mēneša vēsturisko rekordu

Neraugoties uz bažām par konjunktūras pasliktināšanos ārējos tirgos, Latvijas eksporta apjomi martā ievērojami palielinājušies, gandrīz sasniedzot viena mēneša vēsturisko rekordu.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, martā eksporta vērtība palielinājās par 11,6% un importa – par 8,2%, sasniedzot attiecīgi 546,1 miljonu un 696,5 miljonus latu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vislielākā ietekme šī pieauguma nodrošināšanā bija kokrūpniecības nozares eksporta pieaugumam par 21 miljonu latu jeb par 26,8%, sasniedzot teju 100 miljonus latu, kas ir tikai par dažiem miljoniem latu mazāk nekā pagājušā gada viena mēneša rekords. Vienlaicīgi būtisks pieaugums bija arī preču importā.

Tas, ka eksports turas augstu saviem vēsturiskajiem līmeņiem, ir apliecinājums tam, ka iepriekšējie uzņēmēju pasākumi attiecībā uz pievienotās vērtības celšanu, tirgu diversifikāciju un orientēšanos uz nišas produktiem dod savus augļus un varbūtējo ekonomiskās situācijas pasliktināšanos pasaulē mūsu valsts pārdzīvos salīdzinoši viegli.

Martā nozīmīgākā daļa – 69,8% – Latvijas eksportā bija izvedumam uz Eiropas Savienības valstīm. Tam sekoja eksports uz NVS valstīm – 15,4%. Svarīgākie eksporta partneri bija Lietuva – 14,2% no eksporta kopapjoma, Igaunija – 14%, Krievija – 11,2%, Vācija – 8,1% un Polija – 7,1%.

Koks un koka izstrādājumi (izņemot mēbeles) šā gada martā no Latvijas eksportēti 99 638 tūkst. latu vērtībā, kas ir par 12,9% vairāk nekā 2011.gada martā un sastāda 18,2% no Latvijas preču eksporta kopapjoma, savukārt pirmo trīs mēnešu laikā kokmateriālu izveduma vērtība sasniegusi 265,9 miljonus latu (+10,2%).

 

Avots:www.csb.gov.lv

www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *