Mežaudžu atjaunošanai un kopšanai pieteikti 44,6% no pieejamā finansējuma

Kopš 2010.gada oktobra, kad tika sākta projektu pieņemšana atbalsta saņemšanai aktivitātē “Mežsaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana ugunsgrēku un dabas katastrofu radīto postījumu vietās”, kuras mērķis ir ilgtspējīga meža zemes apsaimniekošana, atjaunojot mežsaimniecības ražošanas potenciālu un samazinot ugunsgrēkos un dabas katastrofās mežam nodarītos postījumus, Lauku atbalsta dienesta reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs līdz š.g. 7.maijam tika iesniegti 163 projekti ar pieprasīto attiecināmo kopsummu 445 773 latu, liecina dienesta interneta mājas lapā publicētā operatīvā informācija.

Kopējais atbalsta apmērs šai programmā ir viens miljons latu, līdz ar to pašlaik pieteikti 44,58% no pieejamā finansējuma.

Lauku atbalsta dienests informē, ka joprojām turpinās projektu iesniegumu pieņemšana pasākumā „Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana”, kura ietvaros tiek atbalstīta jaunaudžu kopšana, mazvērtīgu mežaudžu nomaiņa, kā arī jaunu instrumentu un aprīkojuma, kas paredzēts jaunaudžu kopšanai un mazvērtīgu mežaudžu nomaiņai, iegāde. Šai pasākumā līdz š.g. 7.maijam Lauku atbalsta dienestā projektus iesnieguši 1 146 mežu īpašnieki. Pasākuma 3.kārtā atvēlētais publiskais finansējums ir astoņi miljoni latu, tādējādi līdz šim pieteikti 27,26% no kopējā pieejamā publiskā finansējuma.

 

Avots:www.lad.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *