“Wendi Toys” kļūst par vienu no Latvijas eksportspējīgākajiem uzņēmumiem

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras eksporta apbalvojums “Sprīdīša balva”, Cēsu novada pašvaldības balva “Cēsu izaugsme”, uzvara konkursā “Izrāviens”, iegūstot SIA “Lattelecom”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un “Swedbank” atbalstu konsultācijām biznesa attīstībai, darba sesija kopā ar vienu no labākajām mārketinga aģentūrām “TBWA” par mārketinga stratēģiju.

Tas viss attiecas uz jaunu, tikai pirms trīs gadiem dibinātu uzņēmumu Cēsīs – SIA “Wendi Toys”, kura īpašnieki ir Ivars Upmalis un Ģirts Jurševskis.

“Wendi Toys” izstrādājumus īsi raksturot var kā “citādos rotaļlaukumus”. Kaut gan dabā tie ir prāvu izmēru produkti, jebkura moduļa šis rotaļlaukums ir drošs, ērti pārvadājams (ievietojams vieglās automašīnas bagāžniekā) un vienkārši saliekams. To, ka “Wendi Toys” rotaļlaukumi būs perspektīvi, sapratuši arī Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatorā, jo projekts guvis atbalstu diezgan lielā konkurencē. Ar inkubatora speciālistu palīdzību veikta tirgus izpēte un sertificēšana. Savukārt ārvalstu tirgus “knifiņu” izzināšanā labi padomdevēji bijuši Sandra un Māris Peiči, kas Rencēnu pagastā ražo rotaļlietas ar “Varis Toys” marku.

“Wendi Toys” rotaļlaukumi tiek ražoti no ēvelētām skujkoku brusām un bērza saplākšņa. Kokmateriālam, ko iepērk, ir FSC sertifikāts; apstrādē tiek izmantota lineļļa un dabai draudzīgas krāsas un lakas. 2011. gadā “Wendi Toys” rotaļlaukumus eksportēja uz Itāliju, Franciju, Austriju, Vāciju, Beļģiju un Ukrainu. Šogad uzņēmums plāno apgūt Skandināvijas rotaļlietu tirgu.

Gints Šķenders, Cēsu novada domes priekšsēdētājs: “”Wendi Toys” uzņēmēju veiksmes pamatā ir spēja atrast savu nišu, būt konkurētspējīgiem. Viņiem pasniegt balvu par stabilu un jaunrades pilnu darbību mēs izvēlējāmies arī tādēļ, ka daļa viņu pelnīto nodokļu nonāk tieši pašvaldības rīcībā. Tas nozīmē izglītībai, sociālajai un veselības aprūpei, pilsētas infrastruktūras uzlabošanai un daudzām citām vajadzībām.”

 

Lasīt vairāk:“Latvijas Avīze” (14.05.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *