Koka kopņu konstrukciju ražotājs “WoodCon” sāk ražot arī koka angārus

Koka kopņu konstrukciju ražotājs SIA “WoodCon” paplašina darbību un sāk ražot arī standarta un nestandarta koka angārus, informējis “WoodCon” projektu vadītājs Mārtiņš Kaļinka.

“Koka karkasu konstruktīvais risinājums ir ļoti piemērots angāra tipa konstrukcijām, kur konstrukcija veido arī sienu konstrukciju. Salīdzinājumā ar citiem nesošā profila materiāliem koks ir ievērojami lētāks un projekta izmaiņu gadījumā to vieglāk pielāgot izmaiņām, kas prasa daudz mazākas izmaksas nekā citu nesošo materiālu gadījumos. Piemēram, aizstājot metāla konstrukcijas ar koka kopnēm, konstrukcijai paredzētās izmaksas iespējams samazināt vismaz par 15 %. Pie šāda konstruktīvā risinājuma iespējams būvēt angārus līdz 35 m platumam bez papildus atbalstiem telpas iekšpusē,” teikts uzņēmuma skaidrojumā par jauno produktu.

“Mūsdienās vērojams iesakņojies uzskats, ka koka konstrukciju risinājumi galvenokārt tiek izmantoti privātmāju risinājumos, kuros jumta konstrukciju laidumi nepārsniedz 10 m, tomēr pateicoties mūsdienu tehnoloģiskajam ražošanas procesam, ir iespējams saražot izturīgu liela laiduma koka konstrukciju, kas atbilst visiem būvniecības standartiem. Šāda tipa konstrukcijas ražošanas un montāžas izmaksas ir zemākas par biežāk izmantotajām metāla konstrukcijām”, norāda SIA “WoodCon” valdes priekšsēdētājs Raitis Freimanis.

Uzņēmums ir viens no dažiem vietējiem koka kopņu ražotājiem Latvijā, kas ieguvis tiesības marķēt savu produktu ar CE zīmi, kas apliecina saražotās produkcijas atbilstību augstākajiem Eiropas kvalitātes standartiem. Projektēšana tiek veikta ar zviedru inženieru kompānijas CSCE izstrādātu programmatūru – TrussCon/Roofcon, kuras izmantošana būtiski samazina projekta izstrādes termiņus, bet ražošanā tiek izmantota Wolf System virsmas prese un augstas kvalitātes kokmateriāli.

 

Avots:www.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *